Nowa trasa BMW Półmaratonu Praskiego

30 sierpnia wystartuje druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego. Blisko osiem tysięcy biegaczy zmierzy się z nową, ciekawą trasą, wiodącą w całości po prawej stronie Wisły.

Start odbędzie się na al. Zielenieckiej , z której uczestnicy półmaratonu skręcą w ul. Francuską i Zwycięzców . Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia (m.in. ulicami Gen. Abrahama i Gen. Fieldorfa ). Następnie czeka ich pętla na Wale Miedzeszyńskim oraz długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to klimat prawdziwej warszawskiej Pragi , czyli m.in. ul. Targowa i Zamoyskiego . Stąd już blisko do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim .

Wśród kibiców drugiej edycji BMW Półmaratonu Praskiego będzie m.in. Krzysztof Kosedowski , utytułowany pięściarz, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 r. i mieszkaniec Gocławia. - Gdy się tu wprowadzałem, to delikatnie mówiąc, Las Vegas tego osiedla nie można było nazwać. Pod koniec lat 80-tych Gocław był smutną sypialną. Teraz to piękne osiedle, wypełnione zielenią, z cudownym jeziorem Balaton. Do tego mieszkają tu piękne kobiety, które też na pewno wspierać biegaczy - mówi Kosedowski.

Strefy Kibica

Organizatorzy BMW Półmaratonu Praskiego przewidują kilka stref kibica zlokalizowanych wzdłuż trasy. Wśród atrakcji znajdzie się również miasteczko usytuowane w Parku Skaryszewskim . Zacienione alejki parku pozwolą m.in. na przeprowadzenie komfortowej rozgrzewki przed startem. Przed startem i po biegu miasteczko w parku będzie atrakcyjnym miejscem dla kibiców, a szczególnie rodzin z dziećmi.

BMW Półmaraton PraskiBMW Półmaraton Praski bmwpolmaratonpraski.pl bmwpolmaratonpraski.pl

- Wzorując się na prestiżowej imprezie jak BMW Berlin Marathon, którego uczestnicy mogąkorzystać z terenów zielonych Tiergarten, postanowiliśmy dać podobne możliwości naszym biegaczom i wszystkim kibicom - powiedział dyrektor biegu Sławomir Szczęsny .

W ubiegłym roku w premierowej edycji BMW Półmaratonu Praskiego wzięło udział ponad 6 tysięcy zawodników z 20 krajów . Triumfował Kenijczyk John Kibichiy Tanui z czasem 1 godzina, 3 minuty i 51 sekund. W klasyfikacji kobiet najszybsza była Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek) - 1:13.10.

Trasa BMW Półmaratonu PraskiegoTrasa BMW Półmaratonu Praskiego bmwpolmaratonpraski.pl bmwpolmaratonpraski.pl

Koszt pakietu startowego, do końca lipca wynosi 79 zł. W jego skład wchodzi m.in. koszulka z najnowszej kolekcji firmy 4F - oficjalnego sponsora technicznego .

Rejestracja odbywa się przez stronę internetową: Bmwpolmaratonpraski.pl