Ultramaraton Magurski, czyli Beskid Niski dla doświadczonych i debiutantów

22 sierpnia w Krempnej wystartuje pierwsza edycja Ultramaratonu Magurskiego.

Impreza rozgrywana jest w większości na terenie Magurskiego Parku Narodowego i została przygotowana w taki sposób, aby mogli w niej uczestniczyć zawodnicy o różnym stopniu doświadczenia. Dystans zawodów ma dwie długości (40km+ i 80km+). Trasa będzie miała kształt dużej pętli. Na 31 kilometrze biegacze sami zdecydują czy chcą już biec do mety czy też mają siłę na dalszy, pięćdziesięciokilometrowy wysiłek.

Uczestnicy, którzy wybiorą dystans maratonu, dzięki stosunkowo niskiej trudności trasy, niewielkiemu przewyższeniu i długiemu limitowi czasu, będą mieli okazję  spędzić dzień w górach połączony z rywalizacją i atmosferą dużej, sportowej imprezy.

Trasa 42 kmTrasa 42 km Ultramaraton Magurski dystans 42 km

Trasa bieguTrasa biegu dystans 42 km dystans 42 km

Natomiast na bardziej doświadczonych zawodników, którzy zdecydują się wystartować na dystansie 81 kilometrów, czeka wspaniała biegowa przygoda, ale i ogromny wysiłek. To odległość i trasa, na którą potrzeba już doświadczenia, wielomiesięcznych treningów i dużego samozaparcia. Zawodnicy będą mieli do pokonania nie tylko najwyższe szczyty Beskidu Niskiego, ale również dopływ Wisłoki w bród (i to aż w dziesięciu miejscach).

Ultramaraton MagurskiUltramaraton Magurski dystans 81 km dystans 81 km

dystans 81 kmdystans 81 km dystans 81 km dystans 81 km

Ultramaraton Magurski zasługuje na uwagę z jeszcze jednego powodu. Trasa biegu nierozerwalnie wiąże się z historią. Zawodnicy zobaczą stare chaty Łemkowskie, piękne drewniane kościoły i cerkwie, dzikie sady w nieistniejących wsiach a obok ukryte w trawach i lasach przedwojenne cmentarze.

Ultramaraton MagurskiUltramaraton Magurski 22.08.2015

Szczegóły dotyczące biegu, zapisów i przebiegu trasy znajdziecie na stronie magurski.com oraz facebookowym fanpage'u wydarzenia.

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty