Każdy chce być twardzielem! Runmageddon znów idzie na rekord

W sobotę na warszawskim Torze Służewiec odbędzie się kolejna edycja Runmageddonu - tym razem w wersji Classic. Dystans 12 km i ponad 50 przeszkód nie wystraszyły fanów ekstremalnego biegania.

Na listach startowych znajduje się ponad 1200 osób , co zapowiada najwyższą frekwencję na zawodach w formule Classic w historii Runmageddonu . Jedną z zawodniczek będzie modelka Ilona Felicjańska , która wystartuje w serii o godz. 11.

Tegoroczna edycja Runmageddonu będzie zdecydowanie trudniejsza niż poprzednie biegiTegoroczna edycja Runmageddonu będzie zdecydowanie trudniejsza niż poprzednie biegi polskabiega Runmageddon

O rosnącej popularności biegania ekstremalnego w Polsce najlepiej świadczy fakt, że mimo dość ponad połowa uczestników zbliżającego się Runmageddonu to debiutanci! Najliczniej reprezentowanym województwem będzie mazowieckie, ale fani Runmageddonu zjadą z całej Polski. Największe ekipy przyjadą m.in. z woj. wielkopolskiego, łódzkiego oraz małopolskiego.

Podczas sobotnich zawodów każde województwo będzie miało swoich przedstawicieli. Aktualnie lista startowa zawiera nazwiska 1250 osób, wśród których 80 proc. stanowią mężczyźni, a 20 proc. kobiety.

Najliczniejszą drużyną tej edycji Runmageddonu będzie liczący 34 osoby "Power Training" z Warszawy. O połowę mniejszy skład, czyli 17 osób wystawi drużyna "Bozony Higgsa". Najstarszym uczestnikiem na ekstremalnym torze przeszkód będzie 67 latek, z kolei startujące kobiety to prawie sama młodzież. Najstarsza z nich ma 43 lata.

Runmageddon Rekrut. Czołganie się w błotnistym okopieRunmageddon Rekrut. Czołganie się w błotnistym okopie Fot. plvideo Piotr Lipiński/Runmageddon.pl Fot. plvideo Piotr Lipiński/Runmageddon.pl

Na torze przeszkód dla dorosłych uczestników pojawią się ulubione przeszkody uczestników. Powraca przeszkoda "Ta Jedyna", czyli zawieszona nad stawem 60 metrowa lina, po której trzeba się będzie przeprawić na drugi brzeg. Będzie również przeszkoda lodowa ARCTIC, na potrzeby której organizatorzy lód przywieźli aż z Władysławowa. Nie zabraknie oczywiście żywej przeszkody, którą utworzą zawodnicy futbolu amerykańskiego. W odróżnieniu od poprzednich edycji Runmageddonu przeszkodą mentalną nie będzie zadanie matematyczne a coś, co tym razem powinno ucieszyć humanistów.

- Jesteśmy mocno podekscytowani sobotnimi zawodami na Torze Służewiec. Zanosi się na to, że znów padnie rekord frekwencji, tym razem na zawodach w formule Classic. Przygotowaliśmy bardzo ciekawy tor przeszkód - naszą pomysłowość powinni docenić zarówno starzy wyjadacze Runmageddonu, jak i debiutanci, którzy na listach startowych stanowią połowę ogółu uczestników. Dla nas to potwierdzenie, że coraz więcej osób poszukuje mocnych wrażeń, jakie oferuje ekstremalny wysiłek fizyczny i poszukuje alternatywy dla biegania po asfalcie. Serdecznie zapraszam na Służewiec kibiców, przygotowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji, a wykupując bilet wstępu w cenie 5 zł pomogą w realizacji marzeń dzieci-podopiecznych Fundacji "Mam Marzenie" - powiedział Jaro Bieniecki , prezes Runmageddonu .

W imprezie wystąpi również grupa "Niezniszczalnych". Kto ją stanowi? To 60 uczestników z całej Polski, którzy dzięki marce Remington zostali przygotowani do wzięcia udziału w tych zmaganiach. Od wielu tygodni biorą czynny udział w ciężkich treningach crossfit, żeby w sobotę zmierzyć się z ekstremalnym wyzwaniem.

Runmageddon to nie tylko impreza dla twardzieli. Organizatorzy przygotowali również wersję dla najmłodszych czyli Mini Runmageddon . Chętni mogą się zapisać poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS. Na dzieci czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód - ubaw po pachy i szeroki uśmiech gwarantowany!

O biegu ( www.runmageddon.pl )

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy jest m.in. działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.