City Trail. Zakończenie cyklu biegów przełajowych w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi

W weekend rywalizację zakończyli biegacze startujący w cyklu City Trail w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi. Przed nimi jeszcze rozdanie medali i wręczenie nagród dla najlepszych.

Podczas sobotnich zawodów Grand Prix Poznań City Trail zwyciężyli Marcin Fehlau (15 minut i 36 sekund) i Milena Anus (19:25). Oboje nie mieli jednak najmniejszych szans na walkę o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, bowiem zwycięzcy - Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak już w poprzednich biegach zapewnili sobie wygraną - startowali cztery razy i cztery razy byli najlepsi.

Zawody były rozegrane w ramach III Mistrzostw Poznania Harcerzy w biegach przełajowych, a także Mistrzostw grupy Night Runners na 5 km.

City Trail - PoznańCity Trail - Poznań citytrail.pl citytrail.pl

Podsumowanie cyklu w odbędzie się 17 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37) o godz. 18.30.

City Trail - Bydgoszcz

W ostatniej edycji 2014/2015 w zawodach Grand Prix Bydgoszcz City Trail zaskoczenia nie było. Pierwszym na linii mety był Bartosz Kotłowski (15:41), który już przed startem był pewien wygranej w całym cyklu. Wśród pań zwyciężyła Marta Szenk (18:14), która potrzebowała tej wygranej do potwierdzenia pierwszej pozycji w "generalce". Ostatni bieg w Bydgoszczy był też wewnętrzną rywalizacją grupy RUN Bydgoszcz.

City Trail - BydgoszczCity Trail - Bydgoszcz citytrail.pl citytrail.pl

Niektórzy biegacze, którzy startowali w zawodach City Trail nie zważali na wynik na mecie. Byli też tacy, którzy w każdym biegu starali się uzyskać najlepszy wynik. Tomasz Pasieka miał inny pomysł na cykl. Postanowił wystartować na 100 procent możliwości w dwóch biegach - pierwszym i ostatnim. Pozostałe starty traktował treningowo, pomagając kolegom i koleżankom w poprawianiu swoich życiowych rezultatów. - Ostatni plan, czyli tempo 4 minuty, 10 sekund na każdy kilometr - nie został wykonany. Pobiegłem 12 sekund wolniej, ale i tak życiówka poprawiona o 50 sekund, więc jest się z czego cieszyć - mówił po biegu Tomek.

Oficjalne podsumowanie edycji w Bydgoszczy odbędzie się 18 marca o godz. 18:30 w Artego Arenie (ul. Toruńska 59).

City Trail - Łódź

Ostatnie zawody City Trail w Parku 3 maja w Łodzi przyniosły zwycięstwo Miłosza Borowskiego (16:16) i Moniki Kaczmarek (18:00). Oboje ustanowili rekordy trasy, a Monika potwierdziła, że jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką w cyklu - niedzielny bieg był jej piątą wygraną. W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo w "generalce" odniósł Grzegorz Petrusiewicz, który tym razem zajął czwarte miejsce.

City Trail - ŁódźCity Trail - Łódź citytrail.pl citytrail.pl

Oficjalne podsumowanie łódzkiej edycji odbędzie się 3 maja podczas Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym.

Tradycyjnie w każdym z miast odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży - City Trail Junior - na dystansach od 300 metrów do 3 km. Rywalizacja w tych biegach rozgrywana jest w pięciu kategoriach wiekowych.

Z okazji Dnia Kobiet, każda z zawodniczek startujących w ten weekend otrzymała na mecie kwiatek. - Chyba żadna z nas się nie spodziewała przed biegiem takiego gestu. Miła niespodzianka - mówiła po zawodach jedna z poznańskich biegaczek, Iza.

Patronat nad całym cyklem City Trail objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody City Trail Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku .