City Trail. 1600 biegaczy w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi!

Już tylko dwie kolejki biegów pozostały do końca Grand Prix City Trail w edycji 2014/2015. Piątą turę rozpoczął w sobotę Poznań. W niedzielę zawody odbyły się w Bydgoszczy oraz Łodzi.

Nad poznańską Rusałką pierwsze miejsce zajął Sebastian Nowicki. Zwycięzca klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji cyklu, przypieczętował tym biegiem swoją wygraną także w tym roku. W rywalizacji kobiet już w poprzednim biegu wygraną zagwarantowała sobie nieobecna tym razem Agnieszka Janasiak. Sebastian triumfował we wszystkich czterech biegach. Jego sobotni wynik to 15 minut, 37 sekund. Czas pierwszej na mecie kobiety - Mileny Anus to 19:07. Milena zajmuje druga pozycję w klasyfikacji generalnej.

Warunki, w jakich przyszło biegać w sobotę wymagały dobrania odpowiedniego obuwia - w kilku miejscach trasa była pokryta lodem. - Oblodzone ścieżki naprawdę bardzo przeszkadzały, jeśli biegało się w tradycyjnych butach. Ale tym razem startowaliśmy większą grupą, zupełnie bez ścigania, dla przyjemności, bo oceniliśmy, że warunki nie pozwalały na poprawianie wyników - opowiadał na mecie Wojtek, jeden z uczestników.

City Trail Bydgoszcz

W Bydgoszczy zwycięzcami zostali Bartosz Kotłowski i Marta Szenk. Podobnie jak w sobotę w Poznaniu, w niedzielnych warunkach, jakie panowały w Myślęcinku niezwykle trudno było walczyć o dobre rezultaty bez odpowiedniego obuwia - ubita warstwa śniegu była śliska i nie sprzyjała szybkiemu bieganiu. Czas Bartosza Kotłowskiego to 15:43. Marta Szenk pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło 18:44. Zwycięstwo Bartka zapewniło mu wygraną w klasyfikacji generalnej, bowiem ma na koncie już trzy wygrane i jedno drugie miejsce. Marta również zwyciężyła po raz trzeci, jednak nie jest jeszcze pewna końcowego sukcesu, bo musi ukończyć co najmniej cztery biegi (dotychczas startowała trzy razy). - Na pewno będę biegać w ostatnich zawodach, ponieważ rywalizujemy w City Trail także jako drużyna i nie mogę zawieźć kolegów - podkreśliła na mecie zawodniczka. - Przełaje to przede wszystkim silne nogi i mocna głowa. Na ostatnim kilometrze było bardzo ciężko, ale powiedziałam sobie, że to już tak blisko mety, że dam radę, bo to tylko zmęczenie - dodaje zawodniczka.

Marta to swego rodzaju fenomen. Zaczęła biegać dopiero w wieku 25 lat, a może pochwalić się naprawdę bardzo dobrymi rekordami życiowymi i to na różnych dystansach, jak choćby ten na 800 metrów - 2:09,11, czy w maratonie - 2:49:03.

City Trail Łódź

W Łodzi swoją dominację potwierdzili Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek. Niedzielne zawody w Parku 3 Maja były trzecim zwycięstwem Grzegorza i czwartym Moniki. Tym samym oboje zagwarantowali sobie końcowy sukces w klasyfikacji generalnej. Wynik Grzegorza na 5-kilometrowej trasie to tym razem 17:15. Monika wbiegła na metę w czasie 19:41.

Drugim zawodnikiem w Łodzi, a jednocześnie aktualnie trzecim w klasyfikacji generalnej jest Krzysztof Pietrzyk. - Warunki były naprawdę ciężkie, na trasie było sporo kopnego śniegu - mówił po biegu. - Od startu narzuciłem mocne tempo, licząc na wygraną, niestety nie udało się.

Piąte zawody City Trail w Łodzi miały nieco odmienny charakter. W związku z trwającym karnawałem, spora część biegaczy postanowiła wystartować w barwnych przebraniach. Do zabawy włączyli się również zawodnicy z czołówki, pokazując, że nawet w nietypowym jak na zawody stroju, można szybko biegać.

City Trail Junior

Przed biegiem głównym, w każdym z miast odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży City Trail Junior . Młodzi sportowcy, jak zwykle rywalizowali na czterech dystansach (300, 600, 1500, 3000 metrów), w pięciu kategoriach wiekowych. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało około 300 młodych sportowców.

Poza Poznaniem, Bydgoszczą i Łodzią zawody City Trail są organizowane także w: Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto City Trail ), Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kolejne biegi już 14 lutego w Lublinie oraz 15 lutego w Warszawie i Szczecinie.

Patronat nad całym cyklem City Trail objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody City Trail Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku .