City Trail. Przełajowe biegi na 5 km w Poznaniu i Łodzi

W weekend w Poznaniu i Łodzi zostaną rozegrane kolejne zawody przełajowe na 5 km w ramach cyklu City Trail

W Łodzi rywalizacja o zwycięstwo w przypadku kobiet jest dość klarowna, najbliżej wygranej jest trzykrotna zwyciężczyni - Monika Kaczmarek. W klasyfikacji mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana - dwie wygrane i jedno drugie miejsce ma Grzegorz Petrusiewicz, lider cyklu, ale nie ma jeszcze ukończonych wymaganych czterech biegów. Wysoko w klasyfikacji są również Błażej Skowroński, triumfator zwycięzca poprzedniego biegu oraz Krzysztof Pietrzyk.

Niedzielny bieg będzie nietypowy, bowiem przebierany. Najciekawsze stroje będą nagrodzone. - Cykl City Trail jest kontynuacją Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych i to właśnie podczas jednej z poprzednich edycji GP przebieraliśmy się po raz pierwszy. Z roku na rok przebierańców jest coraz więcej, a biegacze wykazują się coraz większą kreatywnością. Pamiętam, że kiedyś w stroju robaka na trasę biegu wybrało się 11 osób! Były też świnki, zakonnice, superman, panny młode - opowiada Bartłomiej Sobecki, współorganizator City Trail .

To przełajowe zawody na dystansie 5 km, bez limitu uczestników i ograniczeń czasowych. Imprezy odbywają się w formule Grand Prix, a to oznacza, że aby zostać sklasyfikowanym w cyklu trzeba wystartować w minimum 4 imprezach (w edycji odbywa się 6 biegów).

City Trail Poznań

Dzień wcześniej w sobotę (7 lutego) piąta bieg w ramach cyklu City Trail odbędzie się również nad poznańską Rusałką. To jedne z największych biegów przełajowych w Polsce. Nad Rusałką regularnie startuje około tysiąca biegaczy. W poprzednich zawodach wystartowało 1023 osoby, a rekord frekwencji wynosi 1064.

City Trail - PoznańCity Trail - Poznań citytrail.pl citytrail.pl

Rywalizacja o zwycięstwo w poznańskim cyklu jest już w zasadzie rozstrzygnięta. Wśród pań czterokrotnie wygrywała Agnieszka Janasiak. W rywalizacji mężczyzn trzy razy najlepszy był Sebastian Nowicki i to on jest liderem.

W imprezach City Trail często startują całe rodziny, bowiem poza biegiem głównym odbywają się także biegi dla dzieci i młodzieży - City Trail Junior - na dystansach od 300 metrów do 3 kilometrów. - Startujemy w zawodach we trójkę - ja, mąż i syn Jasiek - mówi jedna z uczestniczek Małgorzata. - Jasiek biegnie na 600 metrów. Jak mu idzie? Nie celuje w "pudło", bo założenie jest takie, że ma czerpać radość z biegania, pobyć z nami, poczuć atmosferę zawodów - podkreśla biegaczka.

Zarówno do biegów w Łodzi i Poznaniu można się zgłosić w dniu zawodów. Opłata startowa wynosi 20 zł.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku .