Zmiany, zmiany, zmiany! DOZ Maraton Łódzki z PZU

W warszawskim Centrum Szkoleniowym ADGAR odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano zmiany i szczegóły odbywającego się w Łodzi maratonu.

Podczas konferencji zaprezentowane zostało nowe logo imprezy, szczegóły trasy którą pobiegną maratończycy oraz informacje na temat zawodników, którzy pobiegną podczas imprezy. Zmiany przede wszystkim wynikają z ambicji samych organizatorów jak i dołączenia nowego tytularnego sponsora jakim jest firma PZU.

Nowe logo DOZ Maraton Łódzki z PZUNowe logo DOZ Maraton Łódzki z PZU Nowe logo DOZ Maraton Łódzki z PZU Nowe logo DOZ Maraton Łódzki z PZU

Firma ta jest już głęboko zakorzeniona w świadomości biegaczy i mimo posiadania w swoim portfolio wielu uznanych imprez w naszym kraju, na tym nie poprzestają. Razem z marką DOZ, mają za cel uczynienie Łódzkiego maratonu najlepszym w kraju.

"Cieszę się, że mogliśmy dołączyć do DOZ i zostać drugim partnerem tytularnym Maratonu Łódzkiego. PZU od dawna stawia na zdrowie, a bieganie to obecnie najpopularniejsza forma aktywnego stylu życia. Cieszę się również, że kolejny raz w Łodzi wystartuje Yared Shegumo, aktualny wicemistrz Europy i ubiegłoroczny zwycięzca łódzkiego maratonu, który jest wspierany przez PZU." - mówi Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU.

Zaprezentowano również nową trasę maratonu, która zapowiada się na bardzo szybką. Początkowo można mieć wrażenie, że będziemy biec tylko w dół. Przewyższenia na 42 km są nie duże i pokonanie maratonu na tej trasie powinno zaowocować nowymi życiówkami.

Mapa trasy DOZ Maraton Łódzki z PZUMapa trasy DOZ Maraton Łódzki z PZU Mapa trasy DOZ Maraton Łódzki z PZU Mapa trasy DOZ Maraton Łódzki z PZU

Podczas imprezy zostaną również rozegrane 35. Mistrzostwa Polski Kobiet na królewskim dystansie.

Niestety tym razem nie weźmie w nich udziału ostatnia zwyciężczyni i ambasadorka maratonu czyli Karolina Jarzyńska. Wszystko dlatego, że rekordzistka Polski w biegu na 10 km i półmaratonie spodziewa się dziecka. Właśnie z tego powodu nie wystartowała w styczniowym maratonie w Osace i rzecz jasna nie pobiegnie w kwietniowym Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie, którego była gwiazdą ostatnich dwóch edycji. 

Natomiast głównym faworytem maratonu w Łodzi będzie Yared Shegumo. Wicemistrz Europy z ubiegłego roku od grudnia przygotowuje ostro trenuje w Etiopii. Start w Łodzi będzie dla niego jedynym maratonem w tym roku w Polsce. Wcześniej zastanawiał się nad występem w maratonie w Wiedniu, ale ostatecznie wybór padł na miasto w centralnej Polsce. Wszystko wskazuje na to, że polski biegacz etiopskiego pochodzenia nie wystąpi w tegorocznych mistrzostwach świata w Pekinie.

Pula nagród dla najlepszych zawodników wynosić będzie ok. 125 tys. dolarów. Jak przyznają sami organizatorzy jest to spory budżet jak na polskie warunki. Natomiast taki budżet plasuje nas to w środku stawki wśród maratonów na Starym Kontynencie.

Przy okazji maratonu będzie też wiele imprez towarzyszących jak Bieg Śniadaniowy, Kids Run czy ALE 10k Run. Każdy biegacz znajdzie coś dla siebie. 

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lodzmaraton.pl