City Trail. Pobiegnij na 5 km w Olsztynie i Gdyni

W najbliższy weekend biegi przełajowe na 5 km w ramach cyklu City Trail zostaną rozegrane w Olsztynie i Gdyni.

W tym pierwszym mieście zawody odbędą się na 5-kilometrowej pętli nad Jeziorem Długim. Organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu, a więc w biegu może wziąć udział niemal każdy.

Osoby, które nie zapisały się elektronicznie mogą to zrobić w dniu zawodów - 20 zł. Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11, a o 8.30 ruszy biuro zawodów.

Terminy kolejnych imprez w Olsztynie to 21 lutego i 21 marca.

Z kolei w niedzielę rywalizacja w ramach City Trail przeniesie się do Gdyni do dzielnicy Mały Kack. Trasa będzie wiodła przez kawałek Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W Trójmieście największe szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ma Oskar Przysiężny, zwycięzca dwóch biegów. Ciekawa walka zapowiada się wśród kobiet. Zawodniczki z czołówki to m.in. Martyna Warda, Magdalena Dias i Kamila Lulińska - wszystkie mają na koncie po jednej wygranej oraz Małgorzata Tuwalska, trzykrotnie druga.

Trójmiasto

Podobnie jak w Olsztynie i każdej innej lokalizacji City Trail , zapisy będą przyjmowane w dniu imprezy. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11, biuro zawodów zostanie otwarte o 8.30. Terminy kolejnych imprez w Trójmieście to 22 lutego (Gdańsk) i 22 marca (Gdynia).

City Trail to ogólnopolski cykl zawodów. Trwa od października w 11 miastach: Bydgoszczy, Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym odbędzie się po sześć imprez. Osoby zainteresowane zdobyciem medalu oraz walką o nagrody muszą wystartować w minimum czterech biegach.

Najbliżej zwycięstwa w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn jest świetny biegacz, z rekordem życiowym w maratonie 2:17:22 - Wojciech Kopeć, zwycięzca dwóch biegów City Trail w obecnej edycji. Ciekawa walka zapowiada się wśród kobiet. Po jednym zwycięstwie mają na koncie Monika Jackiewicz, Aleksandra Lisowska i Magdalena Trzeciak.

Citytrail.plCitytrail.pl Picasa Citytrail.pl

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi symboliczną złotówkę. Cykl City Trail Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Z kolei patronat nad całym cyklem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku .