W maju kolejna edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Zapisy od czwartku!

W czwartek startują zapisy do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Organizatorzy liczą na udział co najmniej sześciu tysięcy biegaczy.

W maju po raz 13 amatorzy biegania będą mogli wystartować w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run . W tym roku organizatorzy liczą na rekordową frekwencję. - Przygotujemy ponad sześć tysięcy numerów startowych, a w biegu głównym na 10 kilometrów spodziewamy się pięciu tysięcy startujących - przyznał na specjalnej konferencji Robert Blesiński ze stowarzyszenia Akademia Sport i Zdrowie, organizatorów biegu.

I dodaje: - W pakiecie startowym oprócz profesjonalnej koszulki technicznej, biegacze znajdą napój izotoniczny, wodę mineralną, batoniki Knoppers, kosmetyki od Rossmanna i gadżety od sponsorów. Ponadto każdy zawodnik po biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz regeneracyjny posiłek.

Czytaj też: Co warto wiedzieć przed biegiem na "dychę"?

Łódzka impreza obecnie klasyfikowana jest na 10 miejscu w ogólnopolskim rankingu biegów na 10 kilometrów. Blesiński przyznaje, ze jego marzeniem jest, aby Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w najbliższym czasie znalazł się w czołowej trójce.

Podobnie jak w ostatnich latach start do biegu głównego nastąpi w okolicach Manufaktury, a meta zostanie zlokalizowana na ul. Zachodniej. Z kolei biegi dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych rozegrane zostaną na wyremontowanej ulicy Piotrkowskiej. - To będzie wielka sobota łodzian - zapowiada Krzysztof Piątkowski , wiceprezydent Łodzi. - Już sam udział w imprezie to zwycięstwo.

Prezes Rossmanna Marek Maruszak zapowiada, że w ponad 400 polskich miastach, w których firma posiada swoje drogerie, już wkrótce zawisną plakaty reklamujące majową imprezę - Tradycyjnie w biegu wystartuje też spora grupa naszych pracowników - dodaje Maruszak .

 Bieg ulicą Piotrkowską 2014 Bieg ulicą Piotrkowską 2014 Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta

Impreza odbędzie się 23 maja, ale już od 15 stycznia startują zapisy na stronie www.biegpiotrkowska.pl . W kwietniu z kolei zaplanowano bezpłatne treningi dla osób, które będą chciały się przygotować do startu pod okiem trenerów.

Pula nagród w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run to ponad 50 tysięcy złotych .