Ruszyły treningi do ORLEN Warsaw Marathon 2015

14 grudnia w ośmiu polskich miastach ruszyły bezpłatne spotkania treningowe dla wszystkich chętnych, którzy chcą wystartować w ORLEN Warsaw Marathon 2015. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy ASICS i Sklepu Biegacza. Spotkania treningowe będą odbywać się w każdą niedziele w 8 miastach w Polsce, począwszy od 14 grudnia, aż do weekendu poprzedzającego ORLEN Warsaw Marathon.

Zajęcia są kontynuacją cyklu treningów, które odbyły przy okazji dwóch poprzednich edycji Orlen Warsaw Marathon. Treningi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ co tydzień w całej Polsce spotykało się kilkuset biegaczy. Mieli oni możliwość szlifowania swojej formy do pokonania królewskiego dystansu, lub by po prostu aktywnie rozpocząć dzień w dobrym towarzystwie.

W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć listę miast, w których będą odbywać się treningi: są to Warszawa, Płock, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań i Wrocław . Zajęcia będą odbywały się w kolejne niedziele od 14 grudnia 2014 r. do 19 kwietnia 2015 r. (z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej 5 kwietnia 2015 r.).

Jako organizatorzy największej imprezy biegowej w Polsce czujemy się odpowiedzialni także za przygotowanie zawodników do startu. Dlatego wspólnie ze sprawdzonymi partnerami zapewniamy ekspertów, którzy bezpłatnie zadbają o formę biegaczy - mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

RAPORT POLSKA BIEGA - NARODOWY SPIS BIEGACZY 2014

W tym roku trenerzy będą prowadzić zajęcia zgodnie z planem, który został specjalnie przygotowany na tę okazję przez Jerzego Skarżyńskiego. Program treningowy zaleca aktywność fizyczną 4 razy w tygodniu według opracowanego zestawu ćwiczeń. Plan będzie na bieżąco aktualizowany przez eksperta każdego miesiąca po konsultacji z trenerami, którzy będą obserwować postępy uczestników.

Czego potrzeba, by cieszyć się z postępów na miarę nakładów prac?

Trzeba treningu, a ściślej mówiąc mądrego treningu, a nie bezmyślnego zaliczania czasami nawet dużej liczby kilometrów. Bo nie o ilość w maratońskim rozwoju chodzi, a o jakość. Zacznijcie więc trenować, a w kwietniu - podczas ORLEN Warsaw Marathon - osiągniecie to, co zaplanowaliście - przekonuje Jerzy Skarżyński.

Atrakcje od organizatorów

Dodatkową motywacją do wzięcia udziału w treningach będzie nagroda dla trenujących regularnie. Każdy z biegaczy, który będzie na 70% treningów dostanie darmowy pakiet startowy na bieg maratoński podczas Narodowego Święta Biegania . Ponadto w planie są spotkania z ambasadorami ASICS, testy obuwia biegowego oraz trójwymiarowe badanie stóp - FOOT ID.

Więcej informacji:

www.orlenmarathon.pl www.facebook.com/orlenmarathon