Trwają zapisy na 9. Bieg "Policz się z Cukrzycą"

Już ponad 2000 osób zarejestrowało się do 9. Biegu "Policz się z Cukrzycą", który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku w Warszawie w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bieg "Policz się z cukrzycą" organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i agencję Sport Evolution jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w biegu zwiększa się.

Dlaczego biegniemy?

Obecnie na cukrzycę cierpi w Polsce ponad 2 miliony osób. Szacuje się, że około 40 proc. chorych w ogóle nie wie o swojej chorobie. Pacjenci zgłaszają się do lekarza, w momencie kiedy jest ona już w stanie mocno zaawansowanym. U 25 proc. pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe. Fundacja WOŚP , chcąc pomóc diabetykom, zwróciła się do czołowych polskich producentów żywności, aby ułatwili życie tym, którzy muszą korzystać z wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Zamieszczanie takiej informacji na produktach niezmiernie pomogłoby zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym z cukrzycą mierzyć się z tą trudną chorobą.

W ubiegłym roku, aby zapisać się na bieg, po raz pierwszy wprowadzona została opłata startowa w formie "cegiełek", których minimalna wartość wynosiła 20 zł . Dzięki wpłatom uczestników udało się zebrać 100 tys. zł! Całość pozyskanych środków została przekazana na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych lub przygotowujących się do ciąży. Również w tym roku, aby wziąć udział w biegu będzie trzeba wykupić "cegiełkę" o minimalnej wartości 20 zł .

Bieg 'Policz się z cukrzycą' Bieg "Policz się z cukrzycą"  Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

W ramach zakupu "cegiełki", każdy uczestnik biegu otrzyma: pamiątkową koszulkę Biegu "Policz się z cukrzycą" , okolicznościowy medal wręczony na mecie biegu, wodę i posiłek regeneracyjny na mecie od sponsorów i numer startowy.

Start i meta zlokalizowane będą na Placu Defilad w Warszawie. Oficjalne otwarcie biegu o godzinie 13:30 . Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans około 5 kilometrów . Limit uczestników wynosi 5000 osób .

Więcej informacji i rejestracja na www.bieg.wosp.org.pl