Marriott Everest Run. Ruszają zapisy na 24-godzinny bieg po schodach

Marriott Everest Run to pierwszy w Polsce 24-godzinny bieg po schodach. Zawodnicy będą mogli wspiąć się nie tylko na Mount Everest. Będą mogli zdobyć również Emipre State Bulding, Gubałówkę, Rysy i Mont Blanc. Start zapisów o 1.12.2014 o godzinie 20:00.

ZAPISZ SIĘ NA MARRIOTT EVEREST RUN

Do wspięcia się na ośmiotysięcznik "wystarczy" 65 wejść na szczyt warszawskiego Hotelu Marriott. Na to wyzwanie uczestnicy będą mieli 24 godziny. Podczas każdego wejścia do pokonania będą 42 piętra (łączna wysokość: 136,5 m) i powrót na dół windą. Przerwy między poszczególnymi wejściami mogą być dowolnie długie. Impreza, która rozpocznie się 24 stycznia 2015 roku o godz. 8:00, pozbawiona jest rywalizacji czasowej - ma formułę wyzwania. Wpisowe każdego uczestnika zostanie przekazane na rzecz Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK - organizatora Marriott Everest Run.

W imprezie mogą wziąć udział także ci, którzy stawiają sobie mniej spektakularne cele. Będzie można zdobyć m.in. Gubałówkę (9 wejść), Rysy (19 wejść), Mont Blanc (36 wejść) czy choćby Empire State Building (3 wejścia). Swoją próbę sił można zakończyć w dowolnym momencie przed upływem limitu czasu. Po zakończeniu swojej "wyprawy" każdy uczestnik, który zgłosi się do biura zawodów, otrzyma imienny certyfikat z informacją o szczycie/wieżowcu, na który się wspiął.

Wyzwanie już w tej chwili podjęła grupa strażaków, która ma zamiar wspinać się w pełnym oprzyrządowaniu.

Przez 24 godziny do dyspozycji uczestników będą strefy odpoczynku (na górze i na dole), depozyt oraz szatnie i zaplecze sanitarne. W pakiecie startowym każdy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, chustę wielofunkcyjną, podstawowy zestaw energetyczny oraz kupon na jeden posiłek regeneracyjny.

Uczestnicy, którym uda się zdobyć Mount Everest (pokonają 65 razy wysokość 42 pięter), zostaną wyróżnieni przez organizatorów nagrodami specjalnymi.

Wszelkie informacje na temat biegu dostępne są na stronie internetowej organizatora oraz na Facebooku . Pytania można zadawać mailowo, wysyłając je na adres biuro@everestrun.pl .

OPUBLIKOWALIŚMY RAPORT NARODOWEGO SPISU BIEGACZY