Bieg na Fali w Dolinie Charlotty

W weekend 21- 23 listopada, w Dolinie Charlotty odbędzie się "Bieg na Fali" połączony z warsztatami naukowo - treningowymi. Jednym z prelegentów będzie Robert Korzeniowski.

"Bieg na Fali" to połączenie imprezy biegowej i warsztatów. Aby wziąć udział w pierwszej części wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową , która dostępna jest na stronie internetowej organizatora . Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić kartę zgłoszeniową i opłacić wstęp. Koszt uczestnictwa w dwudniowych warsztatach to 170 złotych. Szczegóły na stronie internetowej organizatora

Uczestnicy spędzą czas w Dolinie Charlotty Resort & SPA pod okiem i kuratelą  specjalistów medycyny sportowej, psychologii , fizjoterapii oraz metodyki treningu .

Jednym z prelegentów BIEGU NA FALI będzie wybitna postać polskiego sportu wyczynowego, czterokrotny mistrz olimpijski, a dziś aktywny amator - Robert Korzeniowski.

Na pierwszym spotkaniu biegaczy odbędzie się koncert wokalistki Patrycji Markowskiej.

23 listopada o godzinie 11.00 odbędzie się otwarty cross-bieg na dystansie 12 km. W biegu będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie oświadczenia i wpłata wpisowego.

Prowadzący warsztaty:

1. Dr n. med. Hubert Krysztofiak

Specjalista medycyny sportowej, kardiolog. Dyrektor Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i Przewodniczący Komisji Medycznej PKOL.

W 2012 r został zaproszony do Rady Naukowej, podyplomowych studiów z medycyny sportowej realizowanych pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego-Academic Advisory Board, International Olimpic Committee Diploma Programme in Sports Medicine. Autor licznych publikacji z dziedziny medycyny sportowej.

2. Szczepan Figat

Fizjoterapeuta, absolwent AWF w Warszawie, miłośnik biegania z rekordem życiowym na 10 km 32.57. Biega od 25 lat . Od  wyczynowego treningu  przeszedł do biegania dla radości i zdrowia. Przez 10 lat pracował jako terapeuta Kadry Olimpijskiej Lekkiej Atletyki a w latach 2001-2004 współpracował z Robertem Korzeniowskim.

Analizuje i pomaga poprawiać technikę biegania, jest specjalistą od ćwiczeń  wspierających trening biegacza a przede wszystkim uczy, jak sam to określa "zdrowego uczciwego traktowania własnego ciała".

3. Dr Aleksandra Pogorzelska

Psycholog, trener, coach pracujący w sporcie i biznesie. Specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu strategii dla firm, mowach motywacyjnych, doradztwie mającym na celu zwiększenie efektywności procesów wewnętrznych w firmach oraz coachingach menedżerskich - Coach Leadership Management International.

Autorka innowacyjnych programów rozwoju kompetencji miękkich dla klientów indywidualnych i organizacji. W oparciu o doświadczenia biznesowe i sportowe stworzyła prestiżowe programy: Business Champion Development z udziałem Mistrzów Olimpijskich, Sportu i Motywacji oraz Business Strategy Program optymalizujący funkcjonowanie firm na wszystkich poziomach.. Współautorka bloga - blog.championconsulting.com.pl . Trener II klasy pływania. Od 20 lat startuje w zawodach triathlonowych, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w Triathlonie i Duathlonie, ukończyła blisko 100 triathlonów, w tym dwa w formule IRONMAN.

4. Dariusz Kielak

Absolwent AWF Warszawa (1981), magister sportu - trener (klasy M w piłce siatkowej), nauczyciel, wykładowca. Od 38 lat pracuje w sporcie. W tym czasie popełnił ponad 100 publikacji naukowych i metodyczno-szkoleniowych. Od 25 lat jest wykładowcą AWF Warszawa w Zakładzie Teorii Sportu. Od 20 lat trener metodyk w Zespole Metodyczno-Szkoleniowym COS. Prowadzi współpracę metodyczno-szkoleniową z polskimi związkami sportowymi m.in. PZPS, PZJ, PZN, PZWuShu. Prowadzi własną firmę SPORTCOACHING, która zajmuje się doradztwem sportowym.

Zakres działalności: doskonalenie zawodowe trenerów, instruktorów, nauczycieli wf - wykłady, prezentacje, publikacje dotyczące: metodyki, struktury, planowania i kontroli treningu, konsultacje metodyczno-szkoleniowe dla trenerów, nauczycieli i zawodników, trening indywidualny - osobisty trener: usprawnianie po urazach, trening kompensacyjny, korekcyjny, siłowy, wydolnościowy oraz redukcja masy ciała - dla zawodników i osób nietrenujących.

5. Robert Korzeniowski

Czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym na dystansach 20 i 50 km. Absolwent AWF w Katowicach, trener lekkiej atletyki. Trener i współautor sukcesów sportowych medalistów mistrzostw świata i Europy Roberta Heffernana, Francisco Fernandeza, Ilii Markova i Grzegorza Sudoła.

Po zakończeniu wyczynowej kariery sportowej amatorsko uprawia biegi długodystansowe, stosuje komplementarny trening funkcjonalny i bierze udział w zawodach na dystansach od 5km do maratonu. W latach 2006-2009 pracując w TVP współtworzył wraz z Agorą akcję Polska Biega. Zwolennik świadomego i inteligentnego treningu zgodnego z możliwościami psychofizycznymi i celami życiowymi. Jest ambasadorem marki Powerade prowadząc edukację sportowców w zakresie optymalnego nawodnienia organizmu. Mówca motywacyjny i specjalista w zakresie szkoleń biznesowych z piętnastoletnią praktyką.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej organizatora wydarzenia.