Grand Prix City Trail bije kolejne rekordy. Tysiąc zawodników w jednym biegu!

W sobotnich inauguracyjnych zawodach w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych Grand Prix City Trail w Poznaniu linię mety przekroczyło dokładnie 1061 biegaczy. To wynik, jaki nieczęsto odnotowuje się na przełajach.

Dzień później - w niedzielę, zawody odbyły się w Bydgoszczy, gdzie linię mety przekroczyło 585 biegaczy.

Oba miasta - pod względem frekwencji - już w poprzedniej edycji zawodów zdecydowanie prowadziły w cyklu. Start tego sezonu potwierdza ich dominację, ale pokazuje również, że popyt na krótkie biegi przełajowe stale rośnie. - Łącznie w weekend w naszych 5-kilometrowych zawodach pobiegło ponad 1600 dorosłych zawodników i około 400 młodych biegaczy startujących w zawodach City Trail Junior . To duży sukces, motywacja do dalszej pracy, ale i wyzwanie - podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor cyklu. - Rosnąca frekwencja to dla nas najlepsze potwierdzenie, że systematyczna praca przynosi efekty.

Jak dotąd w edycji 2014/2015 zostało rozegranych siedem biegów. W każdym z nich padły rekordy frekwencji, a łączna liczba startujących znacznie przekracza 3000 osób.

Wracając do weekendu, zwycięzcą poznańskiego biegu nad Rusałką został Sebastian Nowicki (SKLEPBIEGACZA.PL - Poznań) - najlepszy w poprzedniej edycji zawodów nad Rusałką. Jego czas na mecie to 15:24. Pierwszą wśród kobiet była Agnieszka Janasiak z wynikiem 18:10. To wicemistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku.

Wśród startujących w Poznaniu był jeden z ambasadorów cyklu - znany raper, ale również biegacz Jacek MEZO Mejer. Jego czas to 19:18! - Przyznaję, że przez ostatnie pół roku zaniedbałem bieganie, za to grałem dużo w tenisa. Od miesiąca zabrałem się znowu za trening biegowy i teraz mam zamiar ćwiczyć regularnie przez całą jesień i zimę. Mam konkretny cel - zrobić porządną formę, którą potwierdzę spektakularnym wynikiem w kwietniowym maratonie w Warszawie - mówi Jacek. - Cieszę się bardzo, że będę biegać w City Trail. Mam nadzieję, że te starty pozwolą mi zbudować fundament formy na krótkich dystansach. Planuję biegać nad Rusałką co miesiąc, aby kontrolować formę i widzieć czy jest postęp. Liczę, że także dzięki tym startom, wiosną uda mi się zrobić życiowy czas w maratonie - dodaje. MEZO zdradził, że jego cel na maraton to załamanie trzech godzin.

Najlepszy w inauguracyjnym biegu w bydgoskim Myślęcinku był Bartosz Kotłowski z LKS Ostromecko (15:43). Bartek to najlepszy biegacz z poprzedniej edycji. Tuż za nim na metę wbiegł rekordzista trasy i klubowy kolega - Krzysztof Gosiewski. Jego czas to 15:44. Wśród pań najszybsza była Marta Szenk (18:45).

Jednym z kibiców w Bydgoszczy był znakomity maratończyk Błażej Brzeziński - stały bywalec zawodów. - Jak dotąd nie udało mi się wstrzelić w biegi City Trail z treningiem. Teraz jestem w trakcie dłuższej przerwy. Postanowiłem porządnie odpocząć. Pierwszy raz od 12 lat zregenerować organizm. Od grudnia rozpoczynam przygotowanie do sezonu 2015. Mój cel to minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Byłoby idealnie, gdyby udało się je zrobić już wiosną - mówi Błażej.

Kolejne biegi Grand Prix City Trail odbędą się 8 listopada we Wrocławiu i 9 listopada w Katowicach.

Na mapie tegorocznego cyklu jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto City Trail ), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z miast zaplanowano po sześć biegów - jeden w miesiącu - z finałami podczas uroczystej gali, które odbędą się w ciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku .

Copyright © Agora SA