15. Poznań Maraton, City Trail, Sopot Verve 10k Run Sopot, Wybiegaj Sprawność [BIEGOWY WEEKEND]

Chcesz wystartować, kibicować, ale nie wiesz gdzie? Polecamy imprezy biegowe na nadchodzący weekend 11-12 października.
embed

Verve 10K Run Sopot

miasto: Sopot

miejsce: droga Zielona (obok Ergo Areny), meta: Ergo Arena

dystans: 10 km

koszt: w biurze zawodów: mieszkańcy Sopotu 60 zł, pozostali: 80 zł

data startu: 12 października, godz. 12

strona organizatora: www.sopot10k.com

zapisy: na miejscu w biurze zawodów

W Sopocie szykuje się nie lada gratka nie tylko dla biegaczy, ale i dla kibiców. W biegu wystartuje Paula Radcliffe , wielokrotna mistrzyni i rekordzistka świata w maratonie. Zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się z Brytyjką na malowniczej trasie poprowadzonej nadmorskim bulwarem.

15. Poznań Maraton

miasto: Poznań

miejsce: ul. Grunwaldzka, meta: plac Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

dystans: 42,195 metrów

koszt: zapisy zostały zakończone

data startu: 12 października, godz. 9

strona organizatora: http://marathon.poznan.pl

Jeden z największych i najbardziej prestiżowych biegów w Polsce na dystansie 42,195 km. Wiele wskazuje na to, że w imprezie weźmie udział około 7 tys. uczestników. Tak jak przed rokiem zawodnicy wystartują z ul. Grunwaldzkiej, a finiszować będą na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po drodze czeka ich kilka niespodzianek. Pierwsza już chwilę po starcie. Zawodnicy będą biegli przez środek murawy stadionu przy ul. Bułgarskiej.

Zamiast wybiegać z ronda Środka w prawo w ul. Podwale i ku mostowi Lecha trasa poprowadzi prosto przez Ostrów Tumski. Następnie skręt w w ulicę Garbary, a później w ul. Armii Poznań. Na tym odcinku trasa poprowadzi obok Cytadeli, potem biegacze skręcą w ul. Pułaskiego.

Wybiegaj Sprawność - Bieg charytatywny

miasto: Warszawa

miejsce: Park Kępa Potocka (Żoliborz)

dystans: 5 km

zapisy: limit miejsc wyczerpany

data startu: 12 października, godz. 11

strona organizatora: www.wybiegajsprawnosc.pl

To 4. edycja charytatywnego biegu Wybiegaj Sprawność , organizowanego przez Stowarzyszenie Dać Siebie Innym pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Tym razem udało się uzbierać pieniądze na cztery wózki inwalidzkie i sprzęt rehabilitacyjny. Dzięki hojności darczyńców i uczestników wózki otrzymają: Weronika, Julia, Mateusz i Bartosz. Sprzęt rehabilitacyjny zostanie przekazany na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjny byłych Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach.

Janusz Bukowski , organizator biegu, zachęca wszystkich uczestników i kibiców, do przynoszenia plastikowych nakrętek na niedzielną imprezę. Osoba, która przyniesie najwięcej nakrętek otrzyma specjalną nagrodę wraz ze srebrnym medalem wybitym przez Mennicę Polską.

Szczegółowy program biegu znajdziecie na stronie www.wybiegajsprawnosc.pl

Koszaliński Bieg Górski

miasto: Koszalin

miejsce: ul. Rolna w Koszalinie

dystans: 5 i 15 km

koszt: 20 zł

data startu: 11 października, godz. 11

strona organizatora: http://sportznami.pl

zapisy: na miejscu, w dniu imprezy od godz. 9

Mimo że impreza odbędzie się w województwie zachodniopomorskim, to organizatorzy postanowili wznieść się - dosłownie na wyżyny. Przed nami kolejna odsłona Grand Prix Koszalina w biegach, która zostanie rozegrana 11 października. Trasa ma być wymagająca, górska, z dużymi przewyższeniami o długości 5 km, pokonywana w zależności od dystansu. Raz lub trzy razy. Zapisy online odbywać się będą do dnia 9 października do godz. 23:59. Zgłoszenia będą również przyjmowane w dniu biegu w biurze zawodów od godz. 9.