I Bieg Serca

7 września Ośrodek Sportu i Rekreacji na warszawskim Targówku w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się niespotykane wydarzenie - I Biegu Serca pod hasłem "Każde okrążenie ma znaczenie". Będzie to piknik biegowy organizowany przez Fundację "Spartanie Dzieciom". Zawodnicy - a jest ich już ponad 600 - podejmą wyzwanie pokonania jak największej liczby okrążeń. Bieżnia liczy sobie 400 metrów. Każde okrążenie to 5

SZUKASZ STARTU NA WRZESIEŃ? SPRAWDŹ KALENDARZ BIEGÓW POLSKABIEGA.PL

Każde przebiegnięte okrążenie przez uczestnika imprezy to 5 zł przekazane przez Sponsora Głównego - Żywiec Zdrój i pozostałych sponsorów - firmy Toys"R"Us, New Balance, Grupę DSF oraz Polpharma - na rehabilitacje ruchową niepełnosprawnych dzieci.

Do grona biegaczy-pomagaczy dołączyły właśnie znane nazwiska. W promocję biegu zaangażowali się dwaj wspaniali biegacze - Jerzy Skarżyński i Marcin Świerc. Na bieżni pojawi się z kolei Dariusz Strychalski , niesamowity biegacz, który pokonał jeden z najtrudniejszych ultra maratonów świata - Badwater Ultramarathon. W Biegu Serca weźmie udział także Marek Plawgo, brązowy medalista z mistrzostw świat, który podczas wydarzenia będzie uczył techniki biegu przez płotki.

Charytatywnie swoje okrążenia pokona także Tomasz Karolak - jeden z najbardziej znanych polskich aktorów i zapalony biegacz. Co więcej, aktor planuje wziąć udział w biegu w spartańskiej zbroi. Na tym nie kończy się lista nazwisk. Do grona Ambasadorów biegu dołączył również Jerzy Dudek, Dawid Woliński i Marcin Cejrowski. - Cieszymy się, że nasza idea przypadła do gustu tak wielkim osobom. Bieganie u ich boku da nam wszystkim wiele motywacji. Brakuje nam jeszcze Ambasadorki płci pięknej. Zapraszamy - mówi z uśmiechem Leśniewski.

Podczas rejestracji wiele osób, zadeklarowało bieg od początku aż do samego końca regulaminowego czasu, dlatego organizatorzy Biegu Serca ogłosili bieg nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w biegu 5-godzinnym.

Więcej informacji o I Biegu Serca znajdziesz na stronie internetowej organizatora.