Verve 10k Run Sopot

12 października w Sopocie odbędzie się pierwsza edycja Verve 10k Run. Trzy tysiące osób będzie mogło pobiec centralnymi ulicami Sopotu, a wśród nich wystartuje prawdziwa gwiazda światowego formatu, której udział w sopockim biegu to wydarzenie bez precedensu w historii polskich biegów ulicznych.

Organizatorzy Verve 10k Run Sopot pod koniec czerwca zapowiadali, że do Trójmiasta przyjadą najszybsi biegacze i biegaczki z Polski i świata. Dotrzymali słowa. Od wtorku na  Facebooku prezentują zdjęcie sportowej gwiazdy, która przyjęła zaproszenie i weźmie udział w Verve 10k Run Sopot. Zdjęcie odkrywane będzie codziennie po kawałku, a nazwisko sportowego "gościa" zostanie oficjalnie podane do wiadomości publicznej w najbliższy poniedziałek, 1 września. Pierwsze 10 osób, które w komentarzu pod zdjęciem na Facebooku prawidłowo podadzą imię i nazwisko zaproszonej gwiazdy, otrzyma bezpłatne pakiety startowe Verve 10k Run Sopot. Osoby, które wygrają, a już wcześniej zapisały się na bieg, otrzymają zwrot opłaty startowej.

Verve 10k Run Sopot odbędzie się 12 października 2014 roku. Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej trasie o długości 10 km, prowadzącej centralnymi ulicami Sopotu, w tym: ul. Władysława Łokietka, 3-go Maja, Grunwaldzką, Powstańców Warszawy, Franciszka Mamuszki i Aleją Wojska Polskiego. Meta znajdować się będzie w ERGO Arenie.

W programie zawodów przewidziane są też biegi dla dzieci i młodzieży w wieku 3-15 lat oraz bieg VIP. Impreza jest częścią obchodów 113. rocznicy nadania praw miejskich dla Sopotu.

Zapisy na bieg