Boot Camp Polska. Otwarte treningi dla chętnych

Boot Campy, czyli grupowe treningi funkcjonalne na powietrzu, świętują w Polsce drugie urodziny. Z tej okazji zaplanowano dwudniowe zajęcia, w których będzie można uczestniczyć bezpłatnie.

NARODOWY SPIS BIEGACZY 2014. KLIKNIJ I SPISZ SIĘ! KAŻDY BIEGACZ SIĘ LICZY!

Boot camp to forma treningu funkcjonalnego, realizowanego na świeżym powietrzu. Metoda została opracowana na podstawie ćwiczeń wykonywanych w trakcie szkoleń armii amerykańskiej. Charakterystyczne cechy treningu, to ćwiczenia w parach, grupach oraz wzajemna motywacja. Polska edycja tej aktywności obchodzi właśnie drugie urodziny. Z tej okazji przygotowywane są bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił.

Pierwszy taki trening odbędzie się 10 lipca (w czwartek) o godz. 19 na Torze Służewiec. Drugi zaś 12 lipca (w sobotę) o godz. 10 na Polu Mokotowskim w Warszawie.

- Zaproszenie na zajęcia Boot Camp Polska , to najlepszy sposób uczczenia dwóch lat boot camp w naszym kraju. To bardzo atrakcyjne zajęcia. Warto wziąć w nich udział i poćwiczyć na świeżym powietrzu - zachęca Piotr Tartanus, head coach w Boot Camp Polska .

Na czwartek (10 lipca) przewidziane są dwa, równolegle odbywające się treningi: "Boot Camp Light", zajęcia dla tych, którzy nie ćwiczą regularnie oraz dla bardziej zaawansowanych "Boot Camp Adventure".

Z kolei w sobotę (12 lipca) ponownie zaplanowano trening "Boot Camp Light" oraz najbardziej wymagający "Boot Camp Hard".

Joanna Palka z Centrum Rehabilitacji Sportowej, twierdzi, że tego typu zajęcia są świetnym uzupełnieniem treningów biegowych. - Wzmacniają core, czyli mięśnie stabilizujące tułów oraz chronią przed kontuzjami wynikającymi z powtarzalnych ruchów. W dodatku zwiększają bezpieczeństwo uprawiania sportu oraz przyczyniają się do poprawy wyników przez polepszenie cech motorycznych: siły, wytrzymałości i zwinności - tłumaczy.

Metoda boot camp znana jest w Europie i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce dopiero raczkuje. Jak na razie tego typu zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Radomiu i Zielonej Górze.

Więcej na www.bootcamppolska.pl