Samsung Irena Women's Run

Samsung Irena Women's Run to bieg tylko dla kobiet. Jego piąta edycja odbyła się w niedzielę. Niemal 2 tysiące kobiet przebiegło ulicami Warszawy tworząc niesamowitą atmosferę!

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Biegi tylko dla kobiet nie są już nowością, ale ich organizacja nadal wzbudza wątpliwości. Ja też należałam do sceptyków biegów tylko dla jednej płci. Aż do wczoraj. Ten bieg to świetna promocja biegania i aktywności w ogóle wśród kobiet. Z twarzy uczestniczek nie znikał uśmiech! Atmosfera radosnego święta udzielała się wszystkim - biegaczkom, ich rodzinom, kibicom. A tych - szczególnie wzdłuż Alei Ujazdowskich - nie brakowało!

Panie, które chciały rywalizować - bez problemów mogły to zrobić, bo bieg był profesjonalny, z pomiarem czasu, dobrym oznaczeniem trasy i kilometrów. Dla najlepszych czekały nagrody. Ale - co według mnie jest ważniejsze - na mecie czekały medale dla każdej uczestniczki, a nagrody rozdano także paniom, które ukończyły bieg na miejscach: 26 - tyle razy patronka biegu - Irena Szewińska zdobywała tytuł mistrzyni Polski; 50 - 50 lat temu Irena Szewińska rozpoczęła karierę; 111 - rekord życiowy Ireny Szewińskiej na 100 m to 11,1 s; 436 - ku pamięci rekordu w sztafecie 4x100 m - 43,6 s; 619 - 6,19 m to wynik Ireny Szewińskiej w skoku w dal podczas Europejskich Igrzysk Juniorów, w których zwyciężyła; 1113 - 11,13 s - taki wynik Irena Szewińska uzyskała podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, w których nie miała sobie równych; 1964 - w tym roku Irena Szewińska po raz pierwszy wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich (Tokio, złoty medal w sztafecie 4x100 m).

Wszystkie panie, mijające linię mety mogły liczyć na uścisk dłoni mistrzyni. I oczywiście fantastyczne brawa!

Najszybszą w 5. edycji biegu Samsung Irena Women's Run była Dominika Nowakowska (16:37). Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna triumfatorka imprezy - Aleksandra Jakubczak (17:27), a trzecie - Ewa Chreścionko (17:36).

W tym roku panie biegły w szczytnym celu. Kwota 50 000 zł ze sprzedaży pakietów startowych została przeznaczona dla fundacji wielokrotnej medalistki paraolimpijskiej Katarzyny Rogowiec , która pomaga osobom niepełnosprawnym, chorym i zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz aktywizuje środowiska pełnosprawne na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Strona biegu: www.biegkobiet.pl .

Masz pytania? Podyskutuj z nami na  FORUM!