"Rak. To się leczy!" w Łodzi, Cross w Warszawie i Interrun po ulicach Krakowa [BIEGOWY WEEKEND]

Najbliższy weekend prezentuje się bardzo ciekawie pod względem biegowym. Interesujące imprezy odbędą się m.in. w Łodzi, Warszawie i Krakowie.

Bieg charytatywny - Rak. To się leczy! w Łodzi (22 czerwca)

Ponad 500 osób zapisało się na łódzką edycję charytatywnego biegu Rak. To się leczy! Zawody wystartują w niedzielne południe w parku 3 Maja w Łodzi.

Organizatorzy biegu zapraszają do udziału nie tylko pasjonatów biegania, ale również całe rodziny, bowiem, co podkreślają, nie wynik jest tu najważniejszy. 5-kilometrową trasę można pokonać marszobiegiem lub dynamicznym spacerem. Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

- Trasa biegu jest bardzo prosta, płaska i niewymagająca technicznie. Brak jest ostrych zakrętów i podbiegów. Można na niej osiągnąć bardzo dobre wyniki - zachęca Maciej Tracz, koordynator biegu ze strony MOSiR Łódź. - Składa się z dwóch pętli, dzięki czemu kibice będą mogli śledzić rozwój biegu na półmetku. Szerokie, parkowe alejki są wręcz stworzone do biegania, a dodatkową atrakcją jest to, że start i meta są ulokowane na stadionie - dodaje.

Jednak nie o samo bieganie będzie głównym punktem łódzkiej edycji. W parku stanie miasteczko zdrowia, w którym wszyscy chętni znajdą możliwość, by porozmawiać z lekarzami specjalistami.

- Miasteczko otwarte będzie od godziny 10 do 15. W tym czasie zawodnicy, ich rodziny oraz osoby postronne otrzymają okazję, by skonsultować się z lekarzami, którzy będą obecni na miejscu - mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy rzecznik prasowy kampanii "Rak. To się leczy!". - A będzie ich wielu, m.in. onkolodzy, podolog, psycholodzy oraz psychoonkolodzy. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł zrobić sobie EKG. Na kobiety powyżej 35. roku życia czekać będzie mammobus. W nim każda z pań wykona sobie bezpłatną mammografię. Oprócz tego na pytania naszych gości odpowiadać będą dietetycy. Z myślą o naszych paniach zaprosiliśmy zawodową brafitterkę, czyli specjalistkę od doboru odpowiedniego stanika - zachęca rzecznik prasowy.

Impreza będzie miała charakter charytatywny, a wpisowe w wysokości 35 zł zostanie przekazane na organizację jeszcze większej ilości bezpłatnych badań i konsultacji medycznych dla Polaków, które towarzyszą akcjom "Rak. To się leczy!".

Na mecie każdy z uczestników otrzyma medal, a w pakiecie pamiątkową koszulkę techniczną. Zwycięzcy w kategoriach generalnych i kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn od miejsca I do III dodatkowo otrzymają pamiątkowy dyplom.

Łódzka edycja jest drugą w Polsce. Tydzień temu biegali mieszkańcy Zielonej Góry, których na starcie zjawiło się ponad sześciuset. Na jesieni planowane są dwa kolejne biegi, jeden w Warszawie, a miejsce drugiego jest w trakcie ustaleń.

Start biegu o godzinie 12. Biuro zawodów zlokalizowane na terenie parku 3 Maja przy ulicy Małachowskiego 5 czynne będzie od godziny 8. Na bieg można zapisać się także w dniu zawodów.

Cross Biegowy na 10 km w Warszawie, Hipodrom, ul. 1 Praskiego Pułku 89 (22 czerwca, godz. 10)

Zimą na terenie hipodromu w Wesołej można pobiegać na nartach na specjalnie wytyczonych trasach. Latem, a dokładnie na przełomie wiosny i lata, Towarzystwo Narciarskie Biegówki organizuje w tym miejscu bieg przełajowy.

Oprócz biegu głównego na 10 km (Bieg Przesilenia), odbędzie się też Bieg Sobótki na 2,5 km i bieg Żuków na 500 m oraz Rodzinna Sztafeta Świętojańska na 500m i 2,5 km.

Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8, start pierwszego biegu o 10, a biegu głównego o 11. Wpisowe od 20 - 50 zł. Więcej o imprezie TUTAJ .

ProTouch Cracovia INTERRUN na 5 i 10 km w Krakowie (22 czerwca, godz. 12)

Obie trasy posiadają atest PZLA. Zostały wyznaczone zabytkowymi ulicami Krakowa: ul. Floriańska, ul. Pijarska (w prawo) św. Idziego, ul. Podzamcze, obiegnięcie bulwarem Wawelu, chodnikiem i ścieżką rowerową wzdłuż ul. Bernardyńskiej, ul. Podzamcze, Planty do Barbakanu, ul. Floriańska. Zawody na 10 km: ul. Floriańska ul. Pijarska (w prawo) Planty, ul. Bernardyńska, Bulwary: Czerwiński, Inflancki, Kurlandzki do Mostu Kotlarskiego i powrót nad Wisłą do ul. Podzamcze, Planty do Bramy Floriańskiej, ul. Floriańska.

W ramach Interun w Krakowie odbędzie się również w Bieg Rodzinny. Uczestnikami muszą być co najmniej: dwoje opiekunów (rodzice lub dziadkowie) i jedno dziecko (może być pełnoletnie).

Więcej informacji o biegu można znaleźć TUTAJ .