36. PZU Maraton Warszawski. Będzie rekord? Ma pobiec 10 tys. biegaczy

Do 36. PZU Maratonu Warszawskiego pozostało sto dni. W ubiegłorocznej imprezie linię mety przekroczyło 8506 zawodników. Wiele wskazuje na to, że w tym roku znów uda się pobić frekwencyjny.

NARODOWY SPIS BIEGACZY 2014. KLIKNIJ I SPISZ SIĘ! KAŻDY BIEGACZ SIĘ LICZY!

Jeden z najstarszych polskich maratonów należy do czołówki europejskich biegów na królewskich dystansach. Organizatorzy liczą, że wrześniową rywalizację na 42,195 km ukończy 10 tys. zawodników.

36. PZU Maraton Warszawski zostanie rozegrany w ostatni weekend września. Biegacze wystartują z Mostu Poniatowskiego 28 września o godzinie 9 . Osoby, dla których maraton jest zbyt wymagającym dystansem, będą mogły wziąć udział w Biegu na Piątkę , do którego zapisy właśnie wystartowały .

Po raz trzeci z rzędu będzie obowiązywało hasło "Zostań Bohaterem Narodowego" . Wszyscy uczestnicy maratońskiego święta ukończą swoje biegi na płycie Stadionu Narodowego, gdzie czekać na nich będzie tłum kibiców.

Ostatni weekend września to nie tylko bieg ulicami Warszawy, ale również wiele innych towarzyszących zawodów i atrakcji. W dniach 27-28 września odbędą się: Bieg na Piątkę, maraton na rolkach oraz maraton wózków typu hand-bike.

CZYTAJ: Dlaczego nie umiemy biegać maratonów?

Na terenie Stadionu Narodowego tradycyjnie odbędą się targi EXPO dla pasjonatów biegania oraz osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem. Dodatkowo sponsorzy i partnerzy maratonu przygotują wiele atrakcji rekreacyjnych.

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.pzumaratonwarszawski.com , na której biegacze znajdą również specjalne plany treningowe do zrealizowania w 100 dni. Wielkie odliczanie czas zacząć!