Zapisz się na Biegi Powstania Warszawskiego i Niepodległości!

Trwają zapisy zarówno do planowanego na 26 lipca XXIV Biegu Powstania Warszawskiego, jak i odbywającego się 11 listopada Biegu Niepodległości. W tym roku Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizator triady biegowej ?Zabiegaj o pamięć?, wprowadził wiele nowości dla biegaczy.

NARODOWY SPIS BIEGACZY 2014. KLIKNIJ I SPISZ SIĘ! KAŻDY BIEGACZ SIĘ LICZY!

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

W tym roku WOSiR uruchomił nowy system rejestracji uczestników cyklu "Zabiegaj o pamięć" . Obecnie wystarczy założyć profil na stronie WOSiR , a planując start w kolejnych biegach należy wpisać swój login i hasło. Nowy system pozwala na wcześniejsze rozpoczęcie zapisów przed każdym z biegów - mówi Marcin Kuriata , kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez WOSiR.

Limity uczestników

W Biegu Powstania Warszawskiego dla uczestników przygotowano aż 10 tys. pakietów startowych! Start zawodników na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej.

Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej. Wszyscy biegacze pokonają trasę, która prowadzi: ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki, aż do mety na ul. Konwiktorskiej.

Uczestnicy w trakcie zapisów będą musieli dokonać wyboru, co do długości dystansu: na 5 km (jedna pętla) lub 10 km (dwie pętle). Oba dystanse są atestowane przez PZLA.

W tym roku Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie niecodzienne wydarzenie. W dniu biegu o godz. 10 wystartuje I Bieg Zdobycia PAST-y. Zawody będą polegały na wbiegnięciu na dziewiąte piętro historycznego budynku na ul. Zielonej 39. Liczba uczestników tej imprezy jest ograniczona i wynosi 700 osób. Więcej szczegółów na stronie organizatora .

Bieg Niepodległości

Wszystko wskazuje na to, że będzie to najliczniejszy bieg w historii. W tym roku przygotowano aż 15 tys. pakietów startowych! Start odbędzie się w okolicach skrzyżowania ulicy Stawki oraz alei Jana Pawła II. Punktualnie o godzinie 11:11 wystartują biegacze, zaś kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach, następnie kijkarze Nordic Walking. Trasa będzie przebiegać al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze i zawodnicy na wózkach zawrócą w prawo, na wysokości ul. Rakowieckiej, a uczestnicy Nordic Walking na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wrócą drugą stroną al. Jana Pawła II do mety.

Jak można się zapisać?

Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy zarejestrować się na stronie www.wosir.waw.pl . Można również zapisać się osobiście w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Rozbrat 26 .

Plan treningowy na 10 km w 50 minut!