Bieg Wolności. 25 km na 25-lecie wolnych wyborów parlamentarnych

4 czerwca mija 25 lat od pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Robert Korzeniowski, czterokrotny Mistrz Olimpijski, zamierza przebiec 25 km na Polu Mokotowskim i zaprasza do przyłączenia się do inicjatywy.

Robert Korzeniowski w 1989 r. zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Gdy Polska weszła do Unii Europejskiej zakończył wyczynowa karierę, sięgając po złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Dziesięć lat tzw. sportowej emerytury upłynęło pod znakiem tworzenia kanału TVP Sport, pracy na rzecz UEFA Euro 2012, a obecnie consultingu w dziedzinie ubezpieczeń sportowych w Mentor S.A. To jest historia ostatniego 25-lecia Roberta Korzeniowskiego - jest zatem co świętować! Inicjator Biegu Wolności liczy na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcieliby podzielić się swoją historią i na sportowo wejść/wbiec w kolejne 25 lat.

Bieg Wolności rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 6:00 na Polu Mokotowskim. Robert Korzeniowski wystartuje od strony ul. Batorego na wysokości parkingu i wykona 12,5 okrążeń po 2 km. Do biegu można dołączyć w każdym momencie. Mile widziane będą drużyny, które w sumie przebiegną 25 km lub sztafety. Organizatorzy zachęcają do założenia ubrań w biało-czerwonej kolorystyce.

Wybory z 1989 r. uznaje się za jeden z punktów zwrotnych w historii Polski oraz sygnał dla innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej do zainicjowania procesu zmian. 4 czerwca został ustanowiony Dniem Wolności i Swobód Obywatelskich.

Zaproszenie do Biegu Wolności przyjęli już m.in. Mariusz Czerkawski, Maciej Kurzajewski, Przemysław Babiarz, Piotr Długosielski. Nie ma limitu uczestnictwa - tak, jak nie ma ograniczeń podczas porannych treningów, gdy wolni i coraz zdrowsi trenujemy przed rozpoczęciem pracy lub zajęć w szkole.

Więcej informacji na stronie Biegu Wolności: facebook.com/bieg.wolnosci.4czerwca