Maraton Opolski, Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK z inscenizacją historyczną [BIEGOWY WEEKEND]

Nadchodzący weekend prezentuje się bardzo atrakcyjnie pod względem organizowanych biegów w całej Polsce. Jak co tydzień przedstawiamy, gdzie warto wystartować lub kibicować rywalizującym zawodnikom.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Bieg Charytatywny "Schodami po schody" w Katowicach (10 maja)

Celem biegu jest zebranie pieniędzy na wymianę i przystosowanie schodów znajdujących się w Ośrodku św. Jacka zgodnie z wymogami przeciwpożarowymi. W przypadku braku remontu świetlica środowiskowa dla dzieci zostanie zamknięta.

Start o godzinie 11 przy budynku Altus przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach. Rozgrzewka od godz. 9 do 10.30 (udostępnienie schodów), meta będzie się znajdować na 30 piętrze Altusa. Dystans do pokonania wynosi 593 schody oraz 100 metrowy dobieg. W dniu zawodów biuro biegu będzie czynne w godz. 8.30-10. Limit zgłoszeń wynosi 300 osób.

Jak wziąć udział? Trzeba wejść na stronę www.osj.caritas. pl/akcja , wybrać zakładkę Formularz Zgłoszeniowy, dokonać rejestracji. Na stronie internetowej jest również nr konta, na który można przelać darowiznę na remont schodów.

IV Maraton Opolski i V Półmaraton Opolski

Oba biegi będą poprowadzone przez najpiękniejsze miejsca Opola. Trasa rywalizacji na 42 195 m posiada atest PZLA i IAAF oraz będzie oznaczona co każdy kilometr.

Start maratonu będzie na ul. Piastowskiej, a metę wyznaczono przy Amfiteatrze Opolskim przy ul. Barlickiego.

Zawodnicy będą mieli do pokonania cztery pętle o długości 10,5 km. Wszystkie osoby, które chciałyby jeszcze wystartować w Opolu, mogą się zgłaszać najpóźniej do 10 maja w biurze zawodów.

W ubiegłym roku na królewskim dystansie w Opolu triumfował Kenijczyk Joel Komen z czasem 2:29, a wśród kobiet Białorusinka Halina Karnacewicz  z wynikiem 2:54.

Wieczorem z okazji maratonu w opolskim amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu Dżem.

Więcej szczegółów na stronie: maratonopolski.pl

VII Bieg Wdzięczności w Konstantynowie Łódzkim na 5 km (11 maja)

To już ósma edycja Biegu Wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Pierwsza odbyła się w 2006 r., czyli rok po śmierci papieża Polaka.

Od godziny 9. rozpoczynają się biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych na dystansie 1200 metrów, a o godzinie 12 wystartują zawodnicy w biegu głównym na 5000 metrów.

Po raz drugi biegacze będą mieli okazję sprawdzić swoją formę na szybkiej atestowanej 5 km trasie. Wzorem ubiegłego roku na wszystkich uczestników biegu na "piątkę" czekać będą pamiątkowe medale, a w pakiecie wejściówki na basen CSiR.

Wszystkie informacje o zawodach dostępne są na stronie www.basen-konastantynow.pl oraz na facebooku - wydarzenie VIII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II .

I Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK

Bieg odbędzie się w dniu 11 maja 2014 r. (niedziela) ze startem na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego "Gościniec Julinek", w Lesznie. Początek biegu głównego nastąpi o godzinie 11.30.

Długość trasy to jedna pętla o długości około 10 km. Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi co 3 km. Zawody w całości będą przebiegać przez teren Kampinoskiego Parku Narodowego.

Zgłoszenia on-line przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.crosszhistoria.p l.

W programie imprezy zaplanowano również inscenizację historyczną ukazującą scenę ataku żołnierzy "Grupy Kampinos" na niemiecki zwiad motocyklowy, widowisko z narracją, z użyciem pojazdów historycznych, koni, pirotechniki i broni palnej. Będzie można także zobaczyć dioramę obrazującą obozowisko partyzanckie i niemiecki sztab polowy. Z pewnością odgłos wystrzałów i zapach prochu lepiej przemawiają do wyobraźni niż niejedna prelekcja. W charakterze gości pojawią się weterani walk w Puszczy Kampinoskiej - żołnierze Grupy Kampinos. Będzie więc doskonała okazja, aby poznać powstańcze realia dosłownie z "pierwszej ręki".

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.