Ponad trzy tysiące osób pobiegnie w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Ulica Piotrkowska w Łodzi to najbardziej znane miejsce w mieście i jedna z najpopularniejszych ulic w kraju. I właśnie jest odnawiana. Nic więc dziwnego, że w tegorocznej edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run chce wystartować rekordowa liczba ponad 3 tys. chętnych

BIEGASZ? ODBIERZ INDYWIDUALNY PLAN TRENINGOWY MOTIVATO

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

W tym roku odbędzie się już 12. edycja biegu. Pierwszą imprezę zorganizowano w 2002 r., a pomysł, który wyszedł od łódzkich dziennikarzy sportowych, spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Już podczas pierwszej imprezy na starcie stanęło kilkuset uczestników. Od początku inicjatywę wspierał również Artur Partyka, który został ambasadorem Biegu Piotrkowską . To również był jeden z powodów, dla których w kolejnych edycjach liczba chętnych rosła. Co więcej, do Łodzi przyjeżdżały coraz to głośniejsze nazwiska.

W imprezie wziąć może udział każdy chętny amator, który zdoła pokonać dystans 10 km . Oprócz biegu głównego organizatorzy przewidzieli również zawody dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych (dystanse 200, 400 i 900 m). A w tegorocznej edycji w tzw. Sztafetowych Biegach Pokoleń będą mogły wziąć udział całe rodziny. Łącznie w 2014 r. Piotrkowską pobiegnie blisko 3,5 tys. zawodników, co jest absolutnym rekordem!

- 12 lat historii biegu to kilkadziesiąt tysięcy startujących, setki kilometrów pokonanego dystansu, hektolitry wylanego potu, ale przede wszystkim mnóstwo radości i dobrej zabawy. Bawili się z nami nie tylko zawodnicy i amatorzy biegania, ale też gwiazdy estrady, telewizji, filmu - mówi Jacek Chmiel , dyrektor sportowy biegu .

W tym roku trasa poprowadzi przez świeżo wyremontowany deptak. - To bieg, który na stałe wpisał się w kalendarz zawodów sportowych w Łodzi - mówi Hanna Zdanowska , prezydent miasta. - Bieg Piotrkowską to nie tylko rywalizacja, ale również zabawa. A tegoroczna edycja będzie także doskonałą okazją do poznania deptaka, bo do rozpoczęcia imprezy chcemy zakończyć prace budowlane.

Pobiegną gwiazdy sportu

Każdy, kto weźmie udział w biegu, będzie mógł zmierzyć się z gwiazdami sportu. Tradycyjnie swój start na Piotrkowskiej zapowiedzieli Dorota i Mariusz Siudkowie , którzy reprezentowali nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w jeździe figurowej na lodzie. Na trasie będzie można spotkać również Michała Bąkiewicza , siatkarza, który w 2006 r. z reprezentacją Polski został wicemistrzem świata.

Nie zabraknie również głośnych nazwisk, jeśli chodzi o bieganie. Wystartuje m.in. Dorota Gruca , która podczas igrzysk w Pekinie biegła w maratonie i zajęła 30. miejsce. To również była rekordzistka Polski w startach na 5 km (15.18,75) oraz 10 km (31.52,11). Obok Grucy na starcie biegu pojawi się inna olimpijka, Małgorzata Sobańska , której rekordy Polski w maratonie (2:26.08) żadna zawodniczka nie może pobić już od 13 lat. Będzie też Agnieszka Mierzejewska, była mistrzyni Polski w maratonie i aktualna wicemistrzyni na 10 km.

Bieg Piotrkowską Rossmann Run 2014 rozpocznie się na ul. Zachodniej przy delegaturze urzędu miasta. Zawodnicy biegu głównego, krążąc po mieście, dwukrotnie pobiegną odnowioną Piotrkowską i wpadną na metę na rynku Manufaktury.

Warto dodać, że to jedna z nielicznych imprez, które odbywają się wieczorem. Start biegu głównego zaplanowano bowiem na 18.30.

Co ciekawe, zawodnicy z Łodzi mieli również okazję odpowiednio przygotować się do biegu. Podobnie jak w przypadku Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie organizatorzy zaplanowali bezpłatne treningi ze specjalistami, które odbywają się w każdą środę oraz sobotę. Biegacze są podzieleni na grupy zaawansowania, by każdy mógł dostosować się do tempa pozostałych zawodników.

Nagrody za miejsca... 100., 1000. i 2000.

Udział w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run to także okazja do otrzymania wyjątkowych gadżetów. Oprócz koszulki w pakiecie startowym są upominki od sponsorów, w tym specjalna edycja kosmetyków od firmy Rossmann. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal. Zawodnicy, którzy uplasują się na... 100., 1000. i 2000. miejscu, dostaną specjalne vouchery do basenów termalnych w Uniejowie.

Wciąż można zapisać się do biegu przez internet (do 16 maja - www.biegpiotrkowska.pl ) lub osobiście od 21 do 23 maja w biurze zawodów w Manufakturze (godz. 14-19). Opłata to 50 zł (rejestracja online) i 60 zł (w biurze zawodów).

Więcej o biegach w Łodzi czytaj TUTAJ

Wykorzystaj wiosenną aurę i wróć do formy! Pobierz poradnik RUSZAJ SIĘ I SCHUDNIJ!