Charytatywny Marszobieg "Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię"

12. kwietnia - w przeddzień głównych konkurencji w ramach ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się charytatywny marszobieg "Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię" na dystansie 4,6 km. Marszobieg wystartuje z Placu Zamkowego o godz. 17.00, a meta znajdzie się w tym samym miejscu, w którym następnego dnia bieg będą kończyć maratończycy i zawodnicy startujący na 10 km - na błoniach Stadionu Narodowego.

W tej charytatywnej konkurencji staną obok siebie pełnosprawni i niepełnosprawni biegacze, którzy poprzez uczestnictwo w wydarzeniu chcą pomóc innym. W marszobiegu może wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek - nie będzie prowadzona klasyfikacja, pomiar i limity czasu.

Udział w marszobiegu jest bezpłatny. Każdy uczestnik to 10 zł na pomoc wychowankom Rodzinnych Domów Dziecka. W pamiątkowym pakiecie zawodnicy otrzymają koszulkę ASICS z okolicznościowym nadrukiem. Zgłoszenia internetowe odbywają się do 8. kwietnia. Dopisanie się do listy uczestników będzie możliwe również w biurze zawodów w dniach 9-11. kwietnia.

Współorganizatorami są, oprócz PKN ORLEN, Fundacja ORLEN - DAR SERCA oraz Fundacja "Świat na TAK".