Półmaraton i Maraton Warszawski mają sponsora tytularnego!

Półmaraton i Maraton Warszawski pozyskały silnego partnera. Przez 3 kolejne edycje, aż do 2016 roku, PZU będzie sponsorem tytularnym obu imprez organizowanych przez Fundację ?Maraton Warszawski?. Plany mają ambitne!

Rok 2014 zaczął się dla Fundacji bardzo dobrze. Ubiegłoroczny 35. PZU Maraton Warszawski okazał się największą imprezą biegową w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Metę przekroczyło 8506 biegaczy, co stanowi rekord w skali kraju. W europejskim rankingu plasujemy się na 14 miejscu. Wsparcie PZU doskonale wpłynęło na poziom organizacji naszych imprez - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski". Zostało to docenione. Dzięki wysokiemu standardowi organizacyjnemu Maraton zdobył tytuł Masowej Imprezy 2013 roku w 79. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, bo to pierwsza w historii  impreza biegowa nagrodzona tym tytułem.

Satysfakcji ze współpracy nie krył Dariusz Krzewina, prezes zarządu PZU Życie SA. - Entuzjazm i energia kilkunastu tysięcy ludzi, którzy wzięli udział w 35. PZU Maratonie Warszawskim, zarówno stając na starcie, jak i kibicując na trasie, a także rekordy frekwencji w wielu imprezach biegowych w Polsce pokazują, że Polacy stawiają na zdrowy styl życia - mówił na konferencji prasowej. Przyznał też, że przy okazji sam zakochał się w bieganiu: - Początkowo sukcesem był dla mnie 1 km truchtu. Dziś przebiegam spokojnie 1 godzinę, nawet w takie mrozy, jak teraz - i mam z tego ogromną satysfakcję. - Zmiany trzeba zacząć od siebie. W 35. PZU Maratonie Warszawskim wzięło udział aż 80 pracowników PZU. W tym roku będzie nas jeszcze więcej - zapewniał Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU. To on namówił prezesa Krzewinę do biegania. Sam staruje w 9. PZU Półmaratonie. - Wszystko po kolei. Na PZU Maraton muszę sobie jeszcze zapracować porządnymi treningami. Żeby nie być gołosłownym, od razu dodaje: - W naszej siedzibie wspólnymi siłami przerobiliśmy palarnię na siłownię!

Najpierw Półmaraton

Pierwszym, ważnym akcentem współpracy będzie 9. PZU  Półmaraton Warszawski, który odbędzie się 30 marca. Na dwa miesiące przed startem zgłosiło się już ponad 10 tysięcy biegaczy! Na liście znajdują się reprezentanci 34 krajów. Zeszłoroczny rekord liczby osób, które przekroczyły metę, może zostać pobity. Co więcej, blisko 25% zgłoszeń to kobiety - tu też zanosi się na rekord. Wśród uczestników ma się pojawić elita biegaczy - Kenijczyk Victor Kipchirchir, z rekordem życiowym 59:31, Dominika Nowakowska, Kenijka Polline Wanjiku Njeru.

Ambitne plany

Fundacja "Maraton Warszawski" i PZU mają ambitne plany na nadchodzący sezon. Oto najważniejsze cele:

1. Zwiększenie frekwencji - organizatorzy chcą aby w ciągu najbliższych lat PZU Półmaraton Warszawski wszedł do pierwszej trójki półmaratonów, a PZU Maraton Warszawski do pierwszej piątki maratońskich imprez w Europie. Oznacza to, że metę maratonu w Polsce przekroczyć powinno 15 tys. biegaczy.

2. Zdobycie certyfikatu Gold Label, czyli oficjalnego potwierdzenia osiągnięcia wysokiego światowego poziomu imprezy, którym chlubi się 39 imprez biegowych na świecie. Gold Label przyznawany jest przez IAAF (International Association of Athletics Federations) w oparciu o restrykcyjny zestaw wymagań: regulaminu zawodów zgodnego ze wszystkimi przepisami PZLA i IAAF, organizacji ruchu, obsługi medialnej, zabezpieczenia medycznego, ekologii oraz wyników sportowych, czyli rezultatów osiągniętych przez odpowiednią liczbę zaproszonych zawodników o wysokim, udokumentowanym poziomie sportowym.

3. Promocja - znaczne zwiększenie udziału biegaczy z zagranicy, w szczególności na PZU Maratonie Warszawskim. Dotychczas obcokrajowcy stanowili w biegach Fundacji do 5% startujących. To rezultat dość odległy od np. mniejszego maratonu w Pradze, gdzie na ok. 6000 startujących obcokrajowcy stanowią niemal 2/3.

Zapisy

36. PZU Maraton Warszawski wystartuje 28 września. Zapisy trwają, podobnie jak na marcowy Półmaraton. Po więcej szczegółów zapraszamy na:  http://maratonwarszawski.com/