Startują zapisy do Biegu Piotrkowską Rossmann Run

24 maja w Łodzi zostanie rozegrana 12. edycja Biegu ul. Piotrkowską na dystansie 10 km. Zapisy rozpoczynają się 15 stycznia. - Przewidujemy, że w całej imprezie weźmie udział około 4 tys. osób - mówi Jacek Chmiel, dyrektor sportowy biegu

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze @PolskaBiega

Tradycyjnie Bieg Piotrkowską rozpocznie się w okolicach parku Staromiejskiego, a 10-kilometrowa trasa uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Co więcej, to jedna z nielicznych imprez, która odbędzie się wieczorem. Start biegu głównego zaplanowano bowiem na 18.30. - To bieg, który na stałe wpisał się w kalendarz zawodów sportowych w Łodzi - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta. - Bieg Piotrkowską to nie tylko rywalizacja, ale również zabawa. Co roku nagradzamy wiele osób w różnych kategoriach. Tegoroczna edycja będzie także doskonałą okazją do poznania wyremontowanego deptaka, bowiem do rozpoczęcia imprezy chcemy zakończyć tam prace budowlane.

Wystartuje więcej osób?

Warto wspomnieć, że od tego roku Bieg Piotrkowską uzyskał tytularnego sponsora, którym jest sieć drogerii Rossmann. Jak zapewnia prezes firmy Marek Maruszak, będzie wspierał tę wyjątkową imprezę przez co najmniej trzy lata. - Siedziba naszej firmy mieści się w Łodzi, dlatego cieszymy się, że możemy pomóc w szerzeniu kultury fizycznej wśród mieszkańców tego miasta - mówi szef Rossmanna w Polsce. - Cieszę się, że to impreza nie tylko dla zawodów, ale również amatorów. To cykl biegów, a każdy znajdzie odpowiedni dla siebie dystans i osiągnie swój cel. Co więcej, również w naszej firmie mamy mały klub biegacza, a na starcie pewnie zobaczymy 200 naszych pracowników.

Zapisy do biegu rozpoczną się 15 stycznia. Co ciekawe, łodzianie już teraz nie mogą się doczekać imprezy. - Wszyscy do nas dzwonią i chcą zapisać się już wcześniej. Jedna osoba już figuruje na liście startowej, a nie mam pojęcia, jak to zrobiła - śmieje się Jacek Chmiel, dyrektor sportowy biegu. - Jesteśmy przygotowani na około 4 tys. uczestników. Jeśli jednak osiągniemy limit przed 15 maja, postaramy się powiększyć listę startową. Szczerze, to wręcz życzyłbym sobie takiego kłopotu.

I dodaje: - Przewidzieliśmy różne kategorie, nie tylko wiekowe, ale przykładowo grupy zawodowe. Osobną klasyfikację będą mieli m.in. nauczyciele, żołnierze, policjanci bankowcy czy politycy. Również pobiegną dziennikarze, a to zawsze najmniej liczna grupa, dlatego zapraszam wszystkich przedstawicieli mediów.

Będą darmowe treningi

Łodzianie będą mieli również okazję odpowiednio przygotować się do biegu. Podobnie, jak w przypadku Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, organizatorzy przewidzieli specjalne treningi ze specjalistami. - Pierwsze odbędą się około 1,5 miesiąca przed zawodami - informuje Chmiel. - Przewidujemy trzy grupy zaawansowania i będą to cykliczne treningi. Co więcej, wychodzimy już poza Łódź i pobiegać z naszymi specjalistami będzie można m.in. w Poznaniu czy Zielonej Górze .

Udział w Biegu Piotrkowską to także dobra okazja do poznania niektórych znanych sportowców. Na trasie można było spotkać m.in. Roberta Korzeniowskiego, Artura Partykę czy Dorotę i Mariusza Siudków. Szczegółowe informację oraz dokładną trasę biegu można znaleźć na stronie www.biegpiotrkowska.pl .