35. PZU Maraton Warszawski najlepszą imprezą masową 2013 r.

35. PZU Maraton Warszawski otrzymał nagrodę 79. edycji plebiscytu ?Przeglądu Sportowego" w kategorii Masowa Impreza 2013 roku.

11 stycznia 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu, która była zwieńczeniem 79. plebiscytu "Przeglądu Sportowego" - przyznającego jedne z najbardziej prestiżowych nagród sportowych w Polsce. Podczas gali, obok wyróżnionej dziesiątki sportowców, ogłoszony został werdykt o przyznaniu nagród w kategoriach specjalnych. Tytuł Masowej Imprezy 2013 roku zdobył 35. PZU Maraton Warszawski.

Maraton Warszawski jest pierwszą tak dużą imprezą biegową w Polsce, która zdobyła tak prestiżowe wyróżnienie.

Nawet nie wiecie Państwo jakie ta chwila ma dla mnie znaczenie. Kiedy 12 lat temu wymyśliliśmy sobie, że podniesiemy z popiołów Maraton Warszawski, który wtedy był w straszliwym kryzysie, nie przeszło nam przez myśl, że będziemy kiedyś stać w tym miejscu. W tej chwili muszę podziękować tym wszystkim, już nie tysiącom, a kilkunastu tysiącom osób, które dołożyły swoją cegiełkę. Chciałbym tą statuetkę zadedykować wszystkim tym, którzy też kiedyś upadli, i którzy myślą, że już wszystko skończone. Naprawdę można wygrać. Tylko trzeba ciężko pracować. - powiedział odbierając nagrodę, dyrektor 35. PZU Maratonu Warszawskiego Marek Tronina.

35. edycja Maratonu Warszawskiego odbyła się 29 września 2013 roku. Wydarzenie trwało 2 dni, w ramach których odbyły się: bieg długodystansowy na dystansie 42 km., Bieg na Piątkę, Maraton na rolkach oraz Maraton hand bike. Metę 35. PZU Maratonu Warszawskiego przekroczyło ponad 8,5 tysiąca biegaczy, co stanowi absolutny rekord, jeśli chodzi o wynik frekwencji w biegach maratońskich w Polsce.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego organizowany jest od 1926 roku, a jego tradycja, zasięg i ranga powodują, że stał się ważnym wydarzeniem, nie tylko dla środowiska sportowego w Polsce. Na Gali i Balu Mistrzów Sportu spotykają się wybitni sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu.