Grand Prix zBiegiemNatury w Olsztynie i Gdyni

W najbliższy weekend ekipa zBiegiemNatury pojawi się w Olsztynie oraz Trójmieście. Niedzielny bieg będzie debiutem Gdyni w leśnym cyklu.

Choć będą to drugie z cyklu sześciu zawodów Grand Prix zBiegiemNatury zarówno dla mieszkańców Olsztyna, jak i Trójmiasta, Gdynia będzie gospodarzem zawodów po raz pierwszy. - W edycji  2013/14 zawody w Trójmieście rozgrywane są na przemian w Gdańsku i Gdyni. Inauguracyjne zawody Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury odbyły się 20 października

Trasy wszystkich biegów liczą 5 km. Podczas imprezy organizowane są również biegi dzieci i młodzieży w pięciu kategoriach wiekowych pod hasłem "Dzieciaki zBiegiemNatury". Zapisy dla młodszego pokolenia prowadzone są w dniu biegu.

aa az

Plan minutowy zawodów w Olsztynie i Gdyni:

8.30 - otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking

9.3 - start biegu dzieci kategorii D0/D1

9.45 - start biegu dzieci kategoria D2

10 - start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4

10.30 - zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń

10.45 - wspólna rozgrzewka

11.00 - start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury

około 11.16 - pierwsi zawodnicy na mecie biegu;

11.45 - ostatni zawodnik na mecie biegu.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 - marzec 2014 zaplanowano po 6 biegów. Poza Olsztynem i Trójmiastem w projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl . Organizatorzy zachęcają także do śledzenia profilu akcji na facebooku - www.facebook.com/zBiegiemNatury oraz słuchania audycji "Z biegiem natury" w radiowej Trójce - co sobotę o godzinie 8.20.