Gdańsk Biega. Bezpłatne zawody i atrakcyjne nagrody!

Weź udział w piątej edycji Gdańsk Biega. Impreza wystartuje 3 listopada o godz. 12 przy molo w Gdańsku - Brzeźnie.

Już teraz można się zapisać przez specjalny formularz zgłoszeniowy. Dostępny jest na stronie: gdanskbiega.com . Tam również są zamieszczone najważniejsze informacje dla uczestników.

Gdańsk Biega to impreza organizowana w formule run for fun, czyli biegaj dla zabawy. To oznacza, że każdy może w niej wziąć udział bez ograniczeń wiekowych. Udział jest bezpłatny. W dodatku nie liczy się czas ani umiejętności, a jedynie dobra zabawa.

Uczestnicząc w biegu można wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody, których łączna wartość wynosi to 20 tys. zł.

UCZESTNICY PODCZAS AKCJI ' GDANSK BIEGA 'UCZESTNICY PODCZAS AKCJI " GDANSK BIEGA " FOT. RENATA DABROWSKA FOT. RENATA DABROWSKA

Trasa (dwie pętle po 3 km) będzie przebiegać plażą oraz alejkami nadmorskimi. Każdy z zawodników może wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni dystans. Przed startem organizatorzy zapewnią profesjonalną rozgrzewkę z instruktorem.

Pierwsza edycja została rozegrana w 2009 r. Wzięło w niej udział ponad 500 osób. W ubiegłym roku pobiegło aż 4,5 tys. zawodników. Teraz wszystko wskazuje na to, że padnie kolejny rekord pod względem frekwencji. Do tej pory zapisało się 2,5 tys. uczestników.

W imprezie, która odbywa się pod hasłem "Jestem z Gdańska. Startuję" nie biegną jedynie mieszkańcy stolicy województwa pomorskiego. W poprzednich edycjach startowali zawodnicy z innych miast m.in. Włocławka, Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry, Wągrowca, Szklarskiej Poręby, Lublina, Torunia, Tarnobrzega, Elbląga, Ogrodników, Złotowa, Konstancina Jeziornej, Warszawy, Świnoujścia i Inowrocławia. Przyjechali też zawodnicy z Armenii i Kanady z Vanvouver.

Akcję wspierają byli sportowcy m.in. Iwona Guzowska, była mistrzyni świata w boksie zawodowym, Adam Korol, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie oraz Tomasz Czubak, mistrz świata w sztafecie 4x400 m.

Jak wziąć udział?

- zarejestrować się na gdanskbiega.com

- wypełnić kupon wraz z zadaniem konkursowym (dokończ zdanie)

- wydrukować kupon i przyjść do punktów odbioru pakietów startowych: 30 i 31 października w godz. 15-20, 2 listopada (10-15); kasy Stadionu Miejskiego, ul. Traugutta 29.

Rejestracja do biegu biegu i konkursu zakończy się 29 października o północy. Można zapisać się także w dniu imprezy, ale już bez możliwości uczestnictwa w konkursie ani odebrania pakietu startowego.