XXV Bieg Niepodległości. Rekordowa pula pakietów startowych!

15 października startują zapisy do XXV Biegu Niepodległości. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 12 tysięcy pakietów startowych dla biegaczy, zawodników Nordic Walking oraz uczestników poruszających się na wózkach i rolkach.

Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: wosir.waw.pl (rejestracja elektroniczna będzie trwała do 10 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc) albo zapisać się w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rozbrat 26.

Organizatorzy liczą na rekord frekwencji. Przygotowali 12 tysięcy pakietów startowych. W ubiegłym roku wystartowało 8,5 tys. osób.

Start zawodów wyznaczono w okolicach skrzyżowania ul. Stawki oraz al. Jana Pawła II. Na godz. 11.11 zaplanowano start biegaczy. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy na wózkach i rolkach (będą rywalizować na 10 km), a następnie uczestnicy Nordic Walking (na dystansie 6,5 km).

Trasa będzie przebiegać al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze, rolkarze i zawodnicy na wózkach zawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zaś chodziarze przy ul. Koszykowej. Następnie wszyscy uczestnicy al. Jana Pawła II będą kierować się do mety.

Jednym z partnerów imprezy jest firma Amway Polska, która podczas tegorocznej edycji zorganizuje akcję społeczną. Za każdego uczestnika Biegu Niepodległości Amway Polska przekaże 2 zł na rzecz Fundacji "Wychowanie przez sport" Pawła Januszewskiego, byłego mistrza Europy w biegu na 400 metrów przez płotki, na edukację i propagowanie biegania wśród najmłodszych.