Dodaj skrzydeł tym, co nie mog± biegać!

4 maja 2014 r., w 40 krajach na 5 kontynentach w tej samej sekundzie wystartuje bieg Wings for Life World Run. Cel jest jeden: pomóc tym, którzy pobiec nie mog± - osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym. Każda złotówka, dolar czy euro z opłaty startowej zostan± przeznaczone na badania nad metodami leczenia urazów kręgosłupa. "To niesamowita inicjatywa! Daje nam nadzieję, a nadzieja to jedyne, co mamy", mówi Monika Kuszyńska, polska ambasadorka biegu.

Red Bull organizuje imprezę biegow±. "Będzie z rozmachem..." - pomy¶lałam. Ale takiego chyba nikt się nie spodziewał! Globalny zasięg i idea, która zjednoczy biegaczy na całym ¶wiecie, sprawia, że to wydarzenie bez precedensu. Organizatorzy Wings for Life World Run chc± zmobilizować biegaczy, żeby dodali skrzydeł osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym i dali im nadzieję, że kiedy¶ i oni pobiegn±. Licz± na 150 tys. uczestników.

Co? Gdzie? Kiedy?

Bieg odbędzie się w 40 lokalizacjach na ¶wiecie, równocze¶nie, 4 maja 2014 r. o tej samej godzinie, dokładnie o 10 rano UTC (Universal Time Clock). W Polsce będzie to 12:00 w południe, w Australii - ¶rodek nocy. Organizatorzy zachęcaj± do startu wszystkich, bez względu na biegowe zaawansowanie. Zarówno pocz±tkuj±cych amatorów, jak i olimpijczyków.

W Polsce gospodarzem Wings for Life World Run jest Poznań. Liczymy na 3000 zawodników - mówi Wojciech Pańczyk, Sport Manager Red Bulla w Polsce. Pokażmy, że stanowczo nie doszacowali naszych możliwo¶ci!

Bieg z ruchom± met±

Formuła biegu jest wyj±tkowa. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie j± wyznaczać jad±cy za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jad±cym autem. Je¶li uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Jego rezultat zostaje zapisany w międzynarodowym rankingu. Wy¶cig zakończy się, gdy ostatnia osoba na ¶wiecie przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód zamykaj±cy bieg. Będzie zatem 40 lokalnych mistrzów i jeden zwycięzca globalnej rywalizacji.

Wszystko dla tych, co nie mog±

Opłata startowa wynosi 120 zł brutto i stawka ta jest niezmienna przez cały okres zapisów. Wpisowe w 100% przeznaczane jest na wsparcie działań fundacji Wings for Life. Impreza ma pomóc przy¶pieszyć rozwój naukowy oraz zwrócić uwagę na już poczynione postępy w badaniach nad rdzeniem kręgowym.

Ambasadorem Wings for Life World Run w Polsce jest m.in. Monika Kuszyńska, była wokalistka Varius Manx, któr± idea biegu dotyczy osobi¶cie. "Dobrze wiem, jak to smakuje. Od kilku lat zmagam się z losem osoby z przerwanym rdzeniem kręgowym. Chciałabym kiedy¶ móc pobiec... - mówi Kuszyńska. Ta inicjatywa jest niesamowita! Mało się o nas mówi, nie widać nas na ulicach. To wspaniałe, że udało się zmobilizować cały ¶wiat do walki o nasze życia. Bo dla nas badania i znalezienie metody leczenia przerwania rdzenia s± jedyn± szans± na normalne życie. Jedyn± nadziej±. A nadzieja to jedyne, co mamy - dodaje.

Dzi¶ projekt został zaprezentowany całemu ¶wiatu. Na konferencji (od lewej): wokalistka Monika Kuszyńska, wybitny biegacz Jerzy Skarżyński, Sławomir Nowaczewski (Rochstar Events, organizator biegu), Wojciech Pańczyk (Red Bull), wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień i Wojciech Kruczyński, dyrektor sportowy biegu. (fot.M.Sołtys)

Rejestracja ruszyła dzisiaj i potrwa do 20 kwietnia 2014 r. Więcej o imprezie na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

Działalno¶ć Fundacji

Fundacja Wings for Life to organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalno¶ci wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym ¶wiecie.

Od momentu powstania (2004 r.) fundacja przekazała ¶rodki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uznane uniwersytety i instytucje. Działalno¶ć Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze, a wszystkie koszty administracyjne zwi±zane z działalno¶ci± samej fundacji pokrywa firma Red Bull.