Bieg/Marsz Kabacki - przeciwko przemocy

Niezależnie od płci, wieku i kondycji fizycznej - przyjdź na bieg/marsz po Lesie Kabackim w Warszawie i pokaż, że NIE MA PRZYZWOLENIA NA PRZEMOC I NA OBWINIANIE OSÓB, KTÓRE JEJ DOŚWIADCZAJĄ! Inicjatywa jest symbolicznym gestem solidarności się z ofiarą piątkowego gwałtu. To już jutro, w czwartek 5 września o godz. 20.00.

Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na płeć i wiek na bieg/marsz solidarnościowy po Lesie Kabackim 5 września (czwartek) o godz. 20.00. Spotykamy się przy wyjściu z metra Kabaty (od strony Tesco). Później część z nas pobiegnie do Lasu Kabackiego, a część przez Las przespaceruje (zaplanowana trasa: 2 km).

Niezależnie od tego jaką masz kondycję fizyczną: przyjdź i pokaż, że NIE MA PRZYZWOLENIA NA PRZEMOC I NA OBWINIANIE OSÓB, KTÓRE JEJ DOŚWIADCZAJĄ.

Wszyscy mamy prawo uprawiać sport, kiedy i gdzie chcemy!

Nikt nie ma prawa nas zaatakować!

To nie my jesteśmy winne gwałtom - mamy dość słuchania, że ofiara "sama tego chciała", "przecież mogła się obronić", "prowokowała". Gwałt to forma przemocy.

O sprawie:

W piątek 30.08 w Lesie Kabackim w Warszawie biegaczka została zaatakowana i zgwałcona przez nieznanego mężczyznę.

Kobieta wydostała się z lasu, zawiadomiła policję i opisała wygląd sprawcy. Poszukiwania trwają - rysopis tutaj .

Po opublikowaniu informacji o ataku i o trwających poszukiwaniach, w internecie masowo pojawiły się komentarze obwiniające zaatakowaną kobietę o przemoc, której doświadczyła.

Nie ma w nas zgody ani na przemoc, ani na przyzwalanie na przemoc. Ci, którzy piszą, że biegacza była sama sobie winna, wzmacniają akceptację dla przemocy.

ORGANIZATORKI:

Sylwia Zaczkiewicz - grupa 'Otwarte Serca Zaciśnięte Pięści', tel. 502214501

Sylwia Chutnik - Fundacja MaMa, tel. 503046317

Zofia Nawrocka, tel. 604096510