ColorFun5km. Pokoloruj ulice Warszawy!

Takiej imprezy biegowej w Polsce jeszcze nie było. 15 września okolice Stadionu Narodowego w Warszawie opanują uczestnicy najbardziej kolorowego biegu w historii stolicy pod nazwą Prze_bieg ColorFun5km.

Do przebiegnięcia jest 5km, ale w tym biegu nie chodzi o bicie rekordów, lecz o ruch i wspólną zabawę. Okazji do niej nie zabraknie - trasa będzie rozbrzmiewać muzyką, a podczas biegu uczestnicy imprezy zostaną obsypani kolorowymi proszkami.

Skąd pomysł na takie połączenie biegania z zabawą? Idea przywędrowała do nas z Zachodu. "Kolorowe" biegi stają się coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych i Europie. Organizatorzy Prze_biegu ColorFun5km, zapaleni biegacze, brali udział w podobnych wydarzeniach za granicą i postanowili organizować tego typu imprezy w Polsce. To według nich sposób na to, aby zachęcić do aktywności fizycznej osoby, które na co dzień nie biegają, którym udział w imprezie biegowej kojarzy się z rywalizacją, a nie z przyjemnością.

- Mnóstwo ludzi postrzega nadal bieganie jako stosunkowo mało atrakcyjną, wręcz monotonną formę aktywności. Organizując tego typu imprezy, w których bieg nie stanowi jedynej atrakcji, dostarczamy ich uczestnikom ciekawej wartości dodanej. Niespotykana dotychczas otoczka stanowi pretekst do spróbowania, jak wspaniałe może być bieganie. Wcześniej czy później, większość z nas na pewno się w nim zakocha - przekonuje Paweł Świerżewski z fundacji Color Me PL, która organizuje nietypowy bieg w stolicy.

Jak będzie wyglądał Prze_bieg ColorFun5km? Na uczestników czeka pełna niespodzianek trasa wokół Stadionu Narodowego. Start zaplanowano na Wybrzeżu Szczecińskim pomiędzy mostem Poniatowskiego a Średnicowym, dalej biegacze ruszą w stronę parku Skaryszewskiego, następnie pokonają Błonia i wbiegną na most Świętokrzyski. Na Powiślu zawrócą, znów pokonają Wisłę, by minąć metę przy Stadionie Narodowym.

- Ważne dla nas jest to, by znajdować wspólny punkt z organizatorami wydarzeń na Stadionie Narodowym. Strategia naszej marki zakłada, że jest to miejsce otwarte, inspirujące, dynamiczne, przyjazne. Taki będzie bieg, w którym każdy bez wyjątku może wziąć udział. Z takimi partnerami właśnie tworzymy "Stadion Narodowy - Nasze Miejsce" - zachęca Joanna Janowicz, menedżer ds. komunikacji z mediami Stadionu Narodowego.

ColorRun w Filadelfii (nick.com)

Widowiskowa trasa to tylko część atrakcji jaka będzie czekać tego dnia na biegaczy. Uczestnicy imprezy przebiegną przez trzy strefy koloru i muzyki. Tam wolontariusze będą obsypywać wszystkich barwnymi proszkami, a o dobrą muzykę zadbają DJ-e. Pomysł z kolorami na trasie to nawiązanie do Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny. Organizatorzy zachęcają, by założyć tego dnia białe stroje, choćby t-shirt, tak by lepiej było widać na nich różnokolorowe proszki. Odważnym podsuwają niecodzienne pomysły - takie jak bieg w kitlu lekarskim czy w sukni ślubnej. - Traktujemy uczestników ColorFun5km wyjątkowo, stawiamy na ich nieskrępowanie i indywidualność. Dlatego też chcemy, aby podczas biegu czuli się zjednoczeni, jako wielka radosna wspólnota , a jednocześnie mieli poczucie, że wyróżniają się spośród innych i po prostu są sobą. Dlatego zachęcamy do zakładania różnego rodzaju białych strojów - zachęca Świerżewski.

Dystans pięciu kilometrów będzie można pokonać biegiem, truchtem lub nawet spacerem. Wynik nie jest w tym przypadku istotny, na mecie nie ma pomiaru czasu, liczy się przede wszystkim świetna zabawa. Wokół trasy będzie dużo miejsca dla kibiców, więc warto zaprosić rodzinę i znajomych, aby robili zdjęcia biegaczy w chmurach kolorów. Od rana do popołudnia na Stadionie Narodowym będzie funkcjonowało miasteczko biegowe ColorFun5km ze sceną muzyczną Red Bull Tourbus, stoiskami dla biegaczy i ze strefą kulinarną stworzoną przez najlepsze warszawskie "food trucki", które na tym obiekcie pojawią się po raz pierwszy. Po imprezie miasteczko biegowe będzie dostępne dla wszystkich, więc każdy będzie miał okazję, by podziwiać kolorowych i uśmiechniętych biegaczy.

Do biegu można zapisać się na stronie www.colorfun.pl . Pakiet startowy dla osoby powyżej 16. roku życia kosztuje 65 złotych, a dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat - 32,50 zł. Po 1 września ceny wzrosną do 85 zł (pakiet dla osób powyżej 16. roku życia) i 42,50 zł (dla dzieci i młodzieży). Osoby niepełnosprawne zapłacą symboliczną złotówkę.

Start biegu zaplanowano na godz. 10 w niedzielę 15 września. W przyszłym roku oprócz biegu w Warszawie ma się odbyć kilka edycji imprezy w kolejnych miastach w Polsce.

Partnerami wydarzenia są: PL2012+, operator Stadionu Narodowego w Warszawie, PUMA Polska, Red Bull Tour Bus, Pure JATOMI Fitness oraz Medicover.

msz

Jak wygląda bieg ColorRun możesz zobaczyć  TUTAJ .