UTMB. Meta = zwycięstwo

Dzisiaj o 22:00 rusza The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc. Ten jeden z najbardziej prestiżowych biegów górskich przyciąga biegaczy z całego świata, niezależnie od płci, wieku oraz wykonywanego zawodu. Wśród tych, którzy pojawią się na linii startu będą nie tylko zawodowi "ultrasi", ale również tysiące amatorów. Meta jest zwycięstwem każdego z nich. Poznaj faworytów UTMB!

Niezależnie od tego czy jest się zawodowym biegaczem czy amatorem, udział w Ultra- Trail du Mont Blanc wymaga wielu miesięcy treningów i przygotowań. Jego trasa mierzy 168 kilometrów, a suma wzniesień wynosi 9600 m. Do tego w wyższych partiach gór zawodnicy napotykać mogą na silny wiatr, deszcz a nawet śnieg.

"UTMB to wyjątkowe zawody. Wspólna pasja i poświęcenie zawodników oraz organizatorów sprawiają, że nie jest to tylko wyścig, a podróż, która pozwala zmierzyć się z samym sobą, fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Te zawody pozwalają sprawdzić granice własnej wytrzymałości"- mówi wielokrotna zwyciężczyni Lizzy Hawker, przez wielu nazywana królową UTMB.

Dla wielu największym wyzwaniem jest więc dotarcie do mety i ukończenie biegu. Są jednak tacy, dla których udział w UTMB to walka o zwycięstwo. Organizatorzy szacują, iż podczas 11. edycji zawodów na linii startu dystansu koronnego stanie 447 zawodników z 34 krajów, którzy mają szansę znaleźć się w pierwszej 50-tce, a trzydziestu z nich może powalczyć o miejsce na podium.

ALESSANDRO BELLUSCIO Wielu chętnych do zwycięstwa (fot.ALESSANDRO BELLUSCIO)

Zapowiada się więc bardzo emocjonująca rywalizacja, choć jak mówi sama Lizzy Hawker -"Podczas biegu jakim jest UTMB nie można niczego zakładać. Należy skupić się na tym, by dać z siebie wszystko, cieszyć się chwilą i postarać się czerpać jak najwięcej z tego doświadczenia."

Pogoda, kontuzje, przygotowanie psychiczne oraz fizyczne mają wpływ na wynik zawodów. Właśnie dlatego podczas wydarzenia jakim jest Ultra- Trail du Mont Blanc wiele może rozstrzygnąć się na ostatnich kilometrach.

Faworyci Ultra Trail du Mont Blanc

Kobiety: Hiszpania, PICAS ALBETS Nuria U.S.A., ARBOGAST Meghan U.S.A., BOSIO Rory U.S.A., SPROSTON Amy Francja, KLEIN Laurence Włochy, CANEPA Francesca Wielka Brytania, GREENWOOD Ellie Wielka Brytania, HAWKER Elisabeth

Mężczyźni" Kanada, LOUTITT Jason Chiny, YAN QIAO Yun Hiszpania, ITURRIETA RUIZ Zigor U.S.A., BOWMAN Dylan U.S.A., FOOTE Michael U.S.A., GORMAN Neal U.S.A., GRANT Joe U.S.A., JONES Dakota U.S.A., KOERNER Hal U.S.A., KRUPICKA Anton U.S.A., OLSON Timothy U.S.A., WARDIAN Michael U.S.A., WOLFE Mike Francja, CHAIGNEAU Sébastien Francja, CHORIER Julien Francja, GAULT Emmanuel Włochy, OLMO Marco Japonia, KABURAKI Tsuyoshi Nepal, TAMANG Aite Nowa Zelandia, ARMSTRONG Vajin

Więcej informacji na temat The North Face Ultra Trail du Mont Blanc znaleźć można na stronach:

www.ultratrailmb.com

www.thenorthface.com