Mistrzowie w Szklarskiej Porębie

3 sierpnia rusza V Maraton Karkonoski. Trasa znana: 44km karkołomnego biegu po karkonoskich graniach, między Szrenicą a Śnieżką. Ale to będzie wyjątkowa edycja tej imprezy! Stoi w randze Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Do Szklarskiej Poręby zjedzie światowa czołówka biegaczy górskich. Jest wśród nich polska nadzieja na sukces!

Marco de Gaspieri - sześciokrotny Mistrz Świata w biegach górskich, Mitja Kosovelj - Mistrz i Wicemistrz Świata w biegach górskich oraz Marcin Świerc - jeden z najlepszych polskich zawodników specjalizujący się w biegach górskich, rekordzista tras Biegu Rzeźnika, Maratonu Gór Stołowych i Maratonu Karkonoskiego (ubiegłoroczny zwycięzca), polski faworyt. To najbardziej utytułowani zawodnicy, którzy staną na starcie Mistrzostw Świata w Szklarskiej Porębie. Wszystkich będzie 500, w tym zawodnicy z Australii, Wielkiej Brytanii, Czech, Kanady i Francji.

Mistrzostwa odbywają się w ramach V Maratonu Karkonoskiego. Daje to niepowtarzalną okazję zmierzenia się zawodników-amatorów z najlepszymi długodystansowymi biegaczami górskimi. Trasa poprowadzona grzbietem Karkonoszy pomiędzy Szrenicą i Śnieżką jest wyjątkowo wymagająca.

Przeczytaj relację z zeszłego roku! RELACJA Z IV MARATONU KARKONOSKIEGO

Ceremonia Otwarcia Mistrzostw odbędzie się w piątek (2 sierpnia) przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę o godzinie 17. Atrakcją wieczoru będzie nadawana na żywo z miasteczka maratońskiego Lista Przebojów Programu III PR, prowadzona przez Marka Niedźwieckiego.

Honorowy patronat na imprezą objęła Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki oraz Rafał Jurkowlaniec, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Więcej na:  www.maratonkarkonoski.pl oraz na Facebookowym profilu imprezy TUTAJ .

Tekst na podstawie materiałów prasowych.