Spartanie przebiegną przez Warszawę

Ulicami Warszawy przebiegnie dzisiaj oddział spartańskich biegaczy. Wystartuje z Agrykoli i dotrze aż na Stare Miasto. Po raz kolejny Spartanie będą biec dla 2,5-letniego Stasia, któremu od Cracovia Maraton zbierają pieniądze na protezy nóg. Brakuje jeszcze 10 tys. złotych. - Oby do dwóch razy sztuka - mówią Spartanie i zapraszają wszystkich do wspólnego biegu i kibicowania.

To będzie pierwsze "Weekendowe Spartańskie Wybieganie". Biegacze zbiorą się na warszawskiej Agrykoli o godzinie 12:00. W zwartej grupie pobiegną ul. Myśliwiecką i ul. Rozbrat, aż pod wiadukt Mostu Poniatowskiego. Dalej prosto, by dobiec do Parku Kazimierzowskiego. Później już wzdłuż Wisłostrady, zatoczą pętlę i wbiegną na Stare Miasto. Przetną Plac Zamkowy i skierują się z powrotem na Agrykolę.

16 czerwca 2013, Bieg Spartan dla Stasia

Za organizację biegu odpowiada charytatywna grupa biegowa "Spartanie Dzieciom", która już od dwóch lat bierze udział w długodystansowych biegach ulicznych i pomaga niepełnosprawnym dzieciom. W tym roku można było ich już zobaczyć na Cracovia Maraton, gdzie cały dystans 42 kilometrów tradycyjnie pokonali w charakterystycznych strojach starożytnych Spartan - z włóczniami i tarczami w rękach oraz hełmami na głowach. Podczas zawodów zbierali pieniądze na protezy i rehabilitację 2,5-letniego Stasia Gosa, który urodził się z wrodzonym zniekształceniem kończyn dolnych i rok temu przeszedł amputację obydwu nóg. Do tej pory Spartanom udało się zebrać dla chłopca 10 tys. złotych. Do osiągnięcia celu potrzebne jest jednak drugie tyle. - Bieg ulicami Warszawy połączymy ze zbiórką pieniędzy dla Stasia. Na trasie, w strategicznych punktach, pojawią się nasze spartańskie puszki, do których będzie można wrzucić dobrowolne datki. My w zamian wykonamy kilka razy nasz pokazowy taniec bojowy Haka i rozgrzejemy publiczność spartańskimi przebojami - zdradza Michał Leśniewski, szef grupy biegowej "Spartanie Dzieciom".

W akcji charytatywnej Spartan udział może wziąć każdy, kto czuje się na siłach, aby przebiec dystans ok. 10 kilometrów. - Tempa szybkiego nie narzucimy. Nie pozwalają nam na to nasze spartańskie zbroje, które wprawdzie nie są wykonana z oryginalnych materiałów z epoki, ale jednak swoje ważą - uspokaja z uśmiechem Michał Leśniewski. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, dlatego warto już teraz zapisać się na bieg. Zrobić to można poprzez dołączenie do wydarzenia na Facebooku.

Więcej informacji o akcji znleźć można na fan page'u Spartan: www.facebook.com/SpartanieDzieciom .

Konto Stasia:

98 2340 0009 5470 4080 0000 1181

Komitet "Spartanie Dzieciom"

ul. Konstancińska 3A/63

02-942 Warszawa

Więcej informacji na temat "Biegu dla Stasia" znaleźć można na stronie www.spartaniedzieciom.pl .

--------------------

SPARTANIE DZIECIOM to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje - bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w 33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Do tej pory udało im się zebrać ponad 50 tys. złotych, które przeznaczono na rehabilitację m.in. dzieci z porażeniem mózgowym z Centrum Intensywnej Terapii "Olinek" w Warszawie oraz podopiecznych Przedszkola Specjalnego "Orzeszek" w Poznaniu. Obecnie Spartanie zbierają pieniądze dla 2,5-letniego Stasia, który potrzebuje kosztownych protez nóg. Grupa liczy sobie 70 osób i ciągle się powiększa. Więcej informacji na www.spartaniedzieciom.pl .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.