Weekend biegowy pod Zamkową Górą. Dzika przyjemność!

Na zmianę biegiem i kajakiem po Suwalszczyźnie. Pięknie, czysto i dziko. Dobry plan na weekend? Polecamy! 7-9 czerwca pod Zamkową Górą.

Suwalski Park Krajobrazowy to jeden z najpiękniejszych i najczystszych regionów Polski. Właśnie w tym lekko górzystym terenie Gościniec "Zamkowa Góra" organizuje weekend biegowy. Nie będzie zawodów i rywalizacji, ale sportowych wyzwań - mnóstwo! Ideą jest przedarcie się przez lasy i jeziora i zwiedzenie Suwalszczyzny w trochę szybszym tempie.

Bieganie

Sobota stanie pod znakiem biegania. Organizatorzy wytyczyli dwie trasy: lżejszą, ok. 8-kilometrową oraz 24-kilometrową dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Obie mają charakter crossowy. Do pokonania: leśne ścieżki, łąki, brzegi jezior, podbiegi i zbiegi. Każdy będzie mógł poczuć się trochę jak ultramartończyk! Ale spokojnie - tempo grup biegowych dostosowane będzie do poziomu uczestników. Na trasach przygotowane będą napoje (woda i izotoniki), a po biegu wspólne rozciąganie i odnowa biologiczna w bani (saunie) oraz masaże.

(S)pływanie

Na niedzielę zaplanowany jest spływ kajakowy. To będzie prawdziwy spływ na orientację! Szlak wodny rzeką Szeszupą nie jest popularny. Trzeba będzie zmierzyć się z mapą, a na trasie szukać przejść i pokonywać naturalne przeszkody. Oczywiście wszystko pod okiem przewodnika!

Dla dzieci

Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych. Przygotowali dla nich różnego rodzaju atrakcje w czasie, gdy rodzice będą przedzierać się przez lasy i jeziora. W planach m.in. wycieczka do parku linowego, gry zespołowe i zajęcia plastyczne (w wypadku słabszej pogody).

Program imprezy

Piątek, 7 czerwca:

od 19:00 - Przyjazd i zakwaterowanie, od 20:00 - pasta party od 21:30 - odprawa

Sobota, 8 czerwca:

8:30 - śniadanie 10:30 - rozgrzewka 10:45 - start biegu 13:00 - powrót, rozciąganie 14:00 - obiad 16:00 - 20:00 - bania i masaże 20:00 - kolacja przy ognisku 21:00 ognisko c.d lub film

Niedziela, 9 czerwca:

9:00 - śniadanie 10:00 - wyjazd na spływ 10:30 - 13:30 - spływ kajakami 14:30 - obiad Ok.16.00 - wyjazd

Koszt imprezy: Dorośli: 280- 320zł Dzieci: 190zł (dzieci do lat 3 bezpłatnie).

W cenie: noclegi, posiłki, napoje, spływ kajakami z transportem, masaż, bania (sauna), zorganizowanie trasy biegowej,

Więcej informacji na http://www.zamkowagora.com.pl/