Hardy Rolling - maraton górski i bieg na 6 km w Szczawnicy, nowy projekt "Rak'n'Roll. Wygraj życie"

Po ubiegłorocznej podróży rowerowej na Zwrotnik Raka, Fundacja "Rak'n'Roll. Wygraj życie" dla osób po chorobie nowotworowej, bierze na warsztat biegi górskie. 3 maja w Szczawnicy odbędzie się nowe wyzwanie - maraton górski i bieg na 6 km. Będzie trudno, pięknie i dobroczynnie - wpisowe zostanie przekazane na cele statutowe Fundacji "Rak'n'Roll. Wygraj Życie".

Rak'n'Rolling to projekt propagujący aktywność fizyczną, podróżowanie i pokonywanie własnych ograniczeń, jako motywację do walki z rakiem i powrotu do normalnego życia po chorobie.

Hardy Rolling - Droga na szczyt

Bieganie po górach, to radość w najczystszej formie - pokonywanie własnych słabości, obcowanie z naturą, podziwianie górskich widoków w pełnym biegu, a przede wszystkim satysfakcja z ukończenia wymagających zawodów. Dlaczego Hardy? Bo wytrzymały, odporny, trochę butny i niepokorny - taki jak każdy kto choć raz odważy się spróbować swoich sił w górach.

Uczestnicy, w tym osoby po chorobie nowotworowej, zmierzą się z dwiema trasami. Pierwsza, trudniejsza trasa Wielka Prehyba jest indywidualnym biegiem górskim rozgrywanym na wyznaczonej trasie na dystansie zbliżonym do maratońskich 42.2 km i z łącznym przewyższeniem ok. 1900 m. Druga trasa Hardy Rolling to 6 km czystej, niczym niezmąconej radości z biegania po górach. To bieg dedykowany wszystkim osobom po chorobie nowotworowej, a także tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem.

Fundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskieFundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskie Fundacja Rak'n'Roll Fundacja Rak'n'Roll - Trasa maratonu

Hardy Team

W Hardym Rollingu weźmie udział Hardy Team, składający się z osób, które pokonały już raka, a które teraz zmierzą się z kolejnym wyzwaniem. Nie chodzi o to, żeby wygrywać, chodzi o to, żeby uparcie dążyć do celu. Udowodnić sobie, że potrafię, mogę, jestem w stanie.

Fundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskieFundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskie Fundacja Rak'n'Roll Fundacja Rak'n'Roll - Hardy Rolling, bieg na 6 km

Zabawa dla każdego

Wydarzenie odbędzie się 3 maja w Szczawnicy. Każdy może wziąć udział na wybranym dystansie. Środki zebrane z wpisowego zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji "Rak'n'Roll. Wygraj Życie".

Projekt będzie można śledzić Facebooku.

Czym jest projekt Rak'n'Rolling?

To opowieść o odwadze, sile motywacji i szczęściu. O pasji poznawania świata, o ludziach i ich marzeniach. To co wydaje się niemożliwe jest do zrobienia. Raka można pokonać. Nie jest to proste, wymaga dużo siły, wiary i samozaparcia. Ale warto podjąć tą walkę.

Celem pierwszej akcji Fundacji było symboliczne przejechanie na rowerach raka - Zwrotnika Raka. Ekipa raknrollingowców, wśród których były osoby, które wygrały walkę z rakiem, wyruszyła z Warszawy 12 października 2012 i przez 3 miesiące pokonała ponad 5000 kilometrową trasę przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. W ten sposób po raz kolejny pokazaliśmy, że to, co wydaje się niemożliwe - jest do zrobienia, że rak to nie wyrok i można go pokonać, tak jak pokonać można drogę na Zwrotnik Raka.

Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji "Rak'n'Roll. Wygraj Życie", jak: "Kalendarz Gwiazd", warsztaty "Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć", "Porządki na głowie", kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to, aby chorować godnie i żyć z radością. Działalność Fundacji skupia się na pomocy osobom już chorym na raka i podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. Powstały projekty jak "Boskie Matki", które miały pokazać, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko, czy "Daj Włos", które zaangażowały tysiące osób w Polsce do oddawania włosów na rzecz produkcji naturalnych peruk dla osób po chemioterapii.

W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała dwie poczekalnie w Katowicach, Olsztynie i Poznaniu. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Zielonej Górze. Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.

Profile biegów:

Wielka Przehyba:

Fundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskie, profil trasy maratonu górskiegoFundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskie, profil trasy maratonu górskiego Fundacja Rak'n'Rolling Fundacja Rak'n'Rolling

Hardy Rolling:

Fundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskie, profil trasy biegi na 6 kmFundacja Rak'n'Roll organizuje kolejne wyzwanie - tym razem będą to biegi górskie, profil trasy biegi na 6 km Fundacja Rak'n'Rolling Fundacja Rak'n'Rolling