Ruszyły zapisy na najdłuższy bieg w Polsce i Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich

Rodzi się kolejna duża impreza na biegowej mapie Polski - Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który potrwa od 18 do 21 lipca. Koronnym dystansem będzie najdłuższy bieg w Polsce: 210 km po siedmiu pasmach górskich! W ramach imprezy odbędą się także maraton, półmaraton, bieg na 10 km oraz K-B-L na 90 km.

- Zawsze marzyliśmy o stworzeniu prawdziwego święta biegów górskich w naszym kraju - mówią organizatorzy. - Od kilku lat przymierzaliśmy się do zorganizowania biegu ultra, który zamykałby całą Ziemię Kłodzką jedną trasą. Po startach w Krynickim Festiwalu Biegowym i kultowym już biegu UTMB we Francji doszliśmy do wniosku, że chcemy połączyć idee takich przedsięwzięć i stworzyć nową jakość.

I tak powstała trasa o niespotykanym jeszcze w Polsce dystansie 210 km i przewyższeniu +/- 15.300 m! Obejmuje ona 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką - co daje możliwość zdobycia wszystkich najwyższych szczytów górskich Korony Ziemi Kłodzkiej.

Osoby, które nie czują się jeszcze na siłach wystartować na takim dystansie, mogą skusić się na krótszy dystans ultra, czyli trasę K-B-L  (90 km).

Alternatywą do dłuższego biegania będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych - Złoty Maraton i Złoty Półmaraton. Ciekawostką będzie zapewne fakt, że oprócz nagród i pucharów za zwycięstwo najlepszy otrzyma sztabkę z prawdziwego złota.

Dla "górali" specjalizujących się w biegu alpejskim najbardziej kuszący będzie Bieg na Śnieżnik - 10 km. Osoby towarzyszące będą mogły kibicować początkowi zmagań z krzesełek wyciągu na Czarną Górę. Oprawę stanowić będą relacje na żywo, telebimy i występy zespołów artystycznych we wszystkich miastach, przez które prowadzą trasy festiwalu, na wzór dużych alpejskich imprez.

Więcej informacji o festiwalu na: www.dfbg.pl

Trailer Festiwalu: