Biegaj w górach pod Warszawą

Czy można biegać po górach pod Warszawą? Tak, i  to nie tylko w zakończonym właśnie cyklu w Falenicy - jest jeszcze Choszczówka. Najbliższy bieg 16 lutego

Rodzinne Biegi Górskie są organizowane od jesieni do wiosny, kiedy trening krosowy ma największe uzasadnienie. Zawodnicy mają do pokonania dystans 10 km o sumie przewyższeń około 300 metrów po wymagającej i urozmaiconej trasie. - Wspieramy bieganie obojga rodziców. Dzieci od 2 do 8 lat mają swój bieg, a podczas biegu głównego mają zagwarantowaną opiekę, zajęcia i zabawy realizowane przez pedagogów i animatorów - wyjaśnia Piotr Krawczyk prezes Stowarzyszenia Terapeutów, które jest organizatorem biegów. - Na zakończenie cyklu każdy zawodnik, który wystartuje przynajmniej trzy razy na pięć biegów, otrzyma unikalny artystyczny medal wykonany techniką witrażową przez osoby z autyzmem, podopiecznych Ośrodka Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów.

W ramach cyklu prowadzona jest klasyfikacja open kobiet i mężczyzn, klasyfikacja w kategoriach wiekowych co 5 lat i kategorie specjalne - "rodzic z dzieckiem" oraz biegających rodziców. Bieg ma też aspekt pozasportowy. Piotr Krawczyk wyjaśnia: - W organizację zaangażowani są podopieczni jednej z prowadzonych przez naszą organizację placówek - dorosłe osoby z autyzmem. Podopieczni wkładają numery startowe do kopert, łączą agrafki do przypinania tych numerów, przygotowują pakiety startowe, świadomie uczestniczą w innych działaniach organizacyjnych. Na zakończenie cyklu biegów każdy zawodnik otrzyma medal wykonany ręcznie szlachetną metodą witrażu przez osoby z autyzmem, które będą też dekorowały zawodników. To jeszcze jeden cel naszego przedsięwzięcia: promocja problemu autyzmu z jednoczesnym rzeczywistym wcielaniem społecznym osób i rodzin doświadczonych tym zaburzeniem rozwoju.

Kolejna, trzecia edycja, Rodzinnych Biegów Górskich odbędzie się 16 lutego w Choszczówce, start biegu dla dzieci godzina 10:30, start główny godzina 11:00, opłata startowa wynosi 30 zł od zawodnika niezależnie od liczby dzieci. Po zakończeniu biegu na wszystkich czeka gorąca zupa i herbata, dzieci dodatkowo dostają ciastko. Sponsorem II edycji było Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Wśród nagród do rozlosowania podczas uczestników biegu będzie Garmin Forerunner 210 z pulsometrem i GPS.

Strona imprezy: http://www.biegi-gorskie.cba.pl/