24-26 maja będzie biegać cała Polska

24-26 maja 2013 roku w ramach weekendu Polska Biega 2013 spotkamy się we wszystkich zakątkach kraju. Już wkrótce będzie można rejestrować biegi.

Marek Dudziński, redaktor naczelny pisma "Runner's World" mówi o akcji Polska Biega: - To ewenement, czegoś takiego nie ma w Europie, a być może i na świecie. Są znane maratony, wielkie imprezy biegowe, ale nigdzie nie udaje się w jeden weekend w całym kraju zebrać aż tyle tysięcy biegaczy. Najfajniejsze jest to, że można tę akcję przeprowadzić bez ogromnej machiny biurokratycznej, pozwoleń, papierków, marketingu i nikt na tym nie zarabia .

Akcję Polska Biega organizuje od siedmiu lat "Gazeta Wyborcza". Przez cały rok zachęcamy Was do biegania, prowadzenia zdrowego trybu życia. Kulminacyjny moment akcji - majowy rozbiegany weekend opiera się na pomyśle, by zachęcić władze gmin, szkoły, kluby sportowe, zakłady karne, domy dziecka, parafie, firmy i nieformalne grupy biegaczy do organizowania biegów dla każdego. W ostatniej edycji akcji, 18-20 maja 2012 roku w 723 biegach wystartowało ok. 120 tysięcy osób. Liczymy, że w 2013 roku będzie nas jeszcze więcej.

Statystki Polska Biega 2012 - liczba biegów w podziale na województwaStatystki Polska Biega 2012 - liczba biegów w podziale na województwa Gazeta Wyborcza Gazeta Wyborcza

Tekst: Małgorzata Smolińska

Zobacz galerię zdjęć z biegów, które odbyły się w całej Polsce w ramach akcji Polska Biega 2012, poznaj trochę ciekawych statystyk.

Przeczytaj również: Polska Biega 2012: 723 imprezy w jeden weekend