Z Biegiem Natury w każdą sobotę w 5 miastach Polski

Na początek w Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu. Rusza nowa biegowa inicjatywa, wspólne treningi na leśnych ścieżkach. Dla jednych to relaks i spotkanie towarzyskie, dla innych forma treningu, a jeszcze innych - powrót do korzeni. Spotkania poprowadzą trenerzy, wstęp wolny - dla każdego! Początek już 3 listopada.

Sprawcami "zamieszania" są dziennikarze radiowej Trójki, Stowarzyszenie Grand Prix Poznania i Club bbl. zBiegiemNatury to akcja, która ma zachęcić przeciętnego Kowalskiego do aktywnego spędzania czasu, na łonie przyrody. Magia biegania po lesie, parku czy łące jest znacznie silniejsza niż klepanie kilometrów po osiedlu. Spotkania z trenerem będą odbywały się co sobotę. Na razie - w pięciu miastach Polski.

Przedstawiamy film promujący akcję:

 

Co mówią o akcji organizatorzy?

"Raz w miesiącu organizujemy Grand Prix zBiegiemNatury na dystansie 5 km. Cykl Grand Prix zBiegiemNatury to comiesięczna rywalizacja na dystansie 5 kilometrów. W każdym z miast, w których obywa się nasza akcja mamy wytyczoną trasę, z którą zapoznać możecie się podczas cotygodniowych spotkań, a raz w miesiącu sprawdzić swoje aktualne możliwości. 5 kilometrów to dystans, na którym swoich możliwości może spróbować każdy, nawet początkujący biegacz. A cykliczność imprezy pozwoli sprawdzać nam aktualną formę w okresie zimowym, który zazwyczaj dla biegaczy jest czasem przygotowań do wiosennych biegów. Rywalizować będziemy w 5 startach od listopada do marca, a żeby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu należy wziąć udział w co najmniej 4 z 5 biegów. Poza biegiem głównym na dystansie 5 kilometrów, odbywać się będą również biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsze Nordic Walking".

Oprócz klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn, współzawodniczyć będzie można w 12 kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji drużynowej. Zapowiada się naprawdę ciekawa zima...

Początek Grand Prix: 3 listopada Poznań 10 listopada Wrocław 17 listopada Gdańsk 24 listopada Bydgoszcz 25 listopada Olsztyn

zBiegiemNatury to akcja zachęcająca ludzi do wspólnego biegania na łonie naturyzBiegiemNatury to akcja zachęcająca ludzi do wspólnego biegania na łonie natury zBiegiemNatury zBiegiemNatury

Co, gdzie i kiedy?

od 3 listopada 2012 r. do 31 sierpnia 2013 r. będą się odbywać spotkania treningowe w każdą sobotę o godzinie 11:00 (co miesiąc na tej samej trasie będą zawody z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury):

W Bydgoszczy spotkania odbywają się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek". Miejsce zbiórki znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Hipicznej i Rekreacyjnej.

W Gdańsku spotkania odbywają się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Miejsce zbiórki znajduje się przy wejściu do lasu od ulicy Jeleniej.

W Olsztynie spotkania odbywają się na trasach wokół Jeziora Długiego, miejsce zbiórki znajduje się przy Gimnazjum Akademickim nr 53, ul. Bałtycka 4 (od 4 listopada).

W Poznaniu spotkania odbywają się na trasie wokół Jeziora Rusałka, miejsce zbiórki znajduje się przy wiadukcie kolejowym nieopodal stadionu lekkoatletycznego Olimpii.

We Wrocławiu spotkania odbywają się w Lesie Osobowickim. Miejsce zbiórki znajduje się przy pierwszym wejściu do lasu z ulicy Osobowickiej.

Szczegóły dotyczące Grand Prix znaleźć można na stronie: www.zbiegiemnatury.pl

W każdy sobotni poranek o 8:20 w radiowej Trójce - audycja "Z biegiem natury", gdzie można posłuchać rad zaproszonych gości i ekspertów dotyczących wszystkiego, co ma związek z aktywnością w naturze...