Biegnij Warszawo, biegnij! 7 października cała stolica biega i kibicuje

Przeszło już do tradycji, że w pierwszym tygodniu października centrum Warszawy zalewa fala wielu tysięcy jednakowych, biegowych koszulek. W tym roku impreza notuje swój nowy rekord. Na 10-kilometrowy bieg sprzedano ponad 11500 pakietów startowych! Do aktywnego udziału zaproszeni są kibice, w ramach akcji Maszeruję Kibicuję, można się również zadeklarować dla której strony Warszawy - prawej czy lewej zbiera się kilometry.

Trasa poprowadzi uczestników ulicą Czerniakowską i Sobieskiego, gdzie znajduje się piąty kilometr, Alejami Ujazdowskimi, Piękną i przez same centrum miasta - Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Książęcą, i ulicą Rozbrat aż do Myśliwieckiej, gdzie zostanie zlokalizowana meta.

Biegnij Warszawo to jedna z największych imprez biegowych nie tylko w stolicy, ale i w całej PolsceBiegnij Warszawo to jedna z największych imprez biegowych nie tylko w stolicy, ale i w całej Polsce fot. materiały organizatorów fot. materiały organizatorów. Biegnij Warszawo 2009.

'Biegnij Warszawo' 2010"Biegnij Warszawo" 2010 Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta. Biegnij Warszawo 2010.

Biegnij Warszawo to doskonała okazja by poznać ulice miasta z zupełnie innej perspektywy. Asfalt, z którym zwykle obcują koła samochodów, tym razem będzie można podeptać swoimi biegowymi butami. To również wspaniała okazja na debiut w biegu ulicznym. 10 kilometrów to nie tak dużo by nie dać rady go przebiec, z drugiej strony wystarczająco dużo by poczuć potężną satysfakcję. To również dobry bieg dla każdego, kto ma ochotę się bawić i poczuć, że jest częścią ogromnej biegowej społeczności. Przez centrum miasta przebiegnie około 9000 ludzi! To zawsze robi niesamowite wrażenie.

Jak co roku w pakietach startowych znajdą się koszulki od Nike, które cieszą się jeszcze długo po biegu popularnością na ścieżkach biegowych.

Jak co roku w pakiecie startowym Biegnij Warszawo uczestnicy dostaną techniczną koszulkę od Nike. To fajna pamiątka z biegu.Jak co roku w pakiecie startowym Biegnij Warszawo uczestnicy dostaną techniczną koszulkę od Nike. To fajna pamiątka z biegu. Biegnijwarszawo.pl Biegnijwarszawo.pl

W tym roku organizatorzy postanowili dodać biegowi trochę pikanterii i dodatkowej rywalizacji. Można wesprzeć swoją stronę Warszawy - lewo- lub prawobrzeżną. Można dodawać swoje trasy i zdjęcia z nich, zbierać kilometry dla swojej strony, chwalić się swoimi trasami. Wszystko to dzieje się na stronie biegnijwarszawo.pl, na której należy się zarejestrować by dołączyć się do rywalizacji. Trasy można dodawać, przeglądać, dostępny jest również ich ranking.

Jak odebrać pakiet startowy?

Należy stawić się z dowodem tożsamości i wydrukowanym i podpisanym potwierdzeniem rejestracji. Punkt wydawania pakietów startowych już jest otwarty i będzie działać do 6 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na parterze w sali Kisielewskiego. Pakiet można odebrać od poniedziałku do soboty od 12-21.

Rejestracja do biegu została już zakończona. Nadal można się jedna zarejestrować do "Maszeruję Kibicuję".

Trasa tegorocznego Biegnij Warszawo i Maszeruję Kibicuję (2012)Trasa tegorocznego Biegnij Warszawo i Maszeruję Kibicuję (2012) Biegnijwarszawo.pl Biegnijwarszawo.pl

Po raz kolejny organizowana jest akcja Maszeruję Kibicuję. Ci, którzy się na nią zdecydują również dostają pakiety startowe, mają do przejścia trasę o długości pięciu kilometrów, podczas której będą mogli poklaskać i pozagrzewać do boju biegaczy, ale również sami mogą się trochę poruszać. Opłata startowa do marszu wynosi 25 złotych. W ramach pakietu startowego jest pamiątkowa koszulka "Maszeruję Kibicuję".

W ramach Biegnij Warszawo 2012 odbędzie się również akcja Maszeruję Kibicuję. Kibice mają do pokonania 5 km przy trasie biegu, mogą nie tylko zagrzewać do boju biegaczy ale również sami się poruszać. W pakiecie startowym pamiątkowe koszulki.W ramach Biegnij Warszawo 2012 odbędzie się również akcja Maszeruję Kibicuję. Kibice mają do pokonania 5 km przy trasie biegu, mogą nie tylko zagrzewać do boju biegaczy ale również sami się poruszać. W pakiecie startowym pamiątkowe koszulki. Biegnijwarszawo.pl Biegnijwarszawo.pl

Więcej informacji na temat biegu i dodatkowych akcji na stronie www.biegnijwarszawo.pl