Onkobieg - biegacze w walce z rakiem

2 września już po raz piąty na warszawskim Ursynowie odbędzie się bieg, który jest wyrazem solidarności w walce z nowotworami. Celem pozostaje niezmiennie pomoc podopiecznym Centrum Onkologii w Warszawie.

Bieg co roku odbywa się na terenie Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 5. W ciągu godziny każdy uczestnik może pokonać dowolną liczbę pętli o długości jednego kilometra. Start odbędzie się o godzinie 11, a rejestracja uczestników zostanie otwarta o 9:30. Uczestnictwo jest bezpłatne.

W imprezie tej mogą brać udział: dorośli i dzieci, zdrowi i chorzy, poruszający się samodzielnie lub z pomocą wspomagania przez sprzęt transportowy taki jak: wózki inwalidzkie, wózki dziecięce, łyżworolki, a nawet hulajnogi. Każdy uczestnik sam decyduje o całkowitym czasie przebywania na trasie Onkobiegu, jak i technice pokonywania 1 kilometrowej pętli: bieg, trucht, marsz, spacer.

Podczas imprezy każdy uczestnik może dowiedzieć się więcej na temat nowotworów i sposobów ich zwalczania. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki "SARCOMA", któremu zależy na szerzeniu wiedzy na temat tej grupy nowotworów. Z roku na rok systematycznie rośnie liczba osób, które są zmuszone zmierzyć się z jedną z kilkudziesięciu odmian mięsaka.

Onkobieg 2011 - w ciągu 60 minut każdy uczestnik może pokonać tyle okrążeń ile chce na 1-kilometrowej trasie wokół Centrum Onkologii. Bieg jest wyrazem solidarności z chorymi na nowotwory. Medal z 2011 roku.Onkobieg 2011 - w ciągu 60 minut każdy uczestnik może pokonać tyle okrążeń ile chce na 1-kilometrowej trasie wokół Centrum Onkologii. Bieg jest wyrazem solidarności z chorymi na nowotwory. Medal z 2011 roku. Archiwum organizatora Onkobiegu Medal z 2011 roku

Podczas poprzedniej, czwartej edycji Onkobiegu dystans 1 km wokół warszawskiego Centrum Onkologii został łącznie pokonany przez biegaczy 3487 razy. Taki dystans w przybliżeniu dzieli Warszawę i Lizbonę. Celem tegorocznej, piątej edycji biegu jest oczywiście pobicie tego wyniku. Hasło z ubiegłego roku, czyli "Razem możemy więcej" w tym roku również będzie przyświecało wszystkim uczestnikom i organizatorom, lecz dopełnieniem tego motta, będzie "Biegiem umacniamy nadzieję".

Radość, wzruszenie, szczera chęć niesienia pomocy, wola walki, rywalizacja, zabawa, relaks - to wszystko towarzyszy uczestnikom każdego Onkobiegu.

Więcej na temat biegu znajdziesz na www.sarcoma.pl

Dołącz do nas na Facebooku.