Izerska Wielka Wyrypa - długi bieg po górach

50 lub 100 wymagających kilometrów po górach - biegiem, a dla amatorów szybkich zjazdów na rowerze - 150 km tras do pokonania. III Ekstremalny Rajd na Orientację "Izerska Wielka Wyrypa" odbędzie się 17-19 sierpnia. Bazą będzie niewielki Barcinek koło Jeleniej Góry.

Dla śmiałków do wyboru będą trzy trasy rajdowe: 50 i 100 km pieszo oraz 150 km rowerem. Wszystkie dystanse zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski w pieszych i rowerowych maratonach na orientację. Na dystansie 50 km zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w pieszych maratonach na orientację.

Zawody będą odbywać się w formule biegu/marszu/rowerowej jazdy na orientację z dowolną kolejnością potwierdzania punktów kontrolnych. Tegoroczne trasy przygotowali bracia Arkadiusz i Kornel Jaskuła. Budowniczowie przygotowali dla uczestników trasy z dużą liczbą punktów kontrolnych i wieloma wariantami. Trasy są wnikliwie sprawdzane w terenie przez organizatorów zarówno z punktu widzenia piechura, biegacza i rowerzysty. Podczas rajdu zostanie użyty system śledzenia zawodników orientrack (dostaną go wybrani zawodnicy) . Po zawodach uczestnicy ''50" będą mogli porównać jakie warianty wybrali inni zawodnicy. Zdaniem kierownika rajdu , który pokonywał w ramach testu trasę na dystansie 50 km jest to jedna z ciekawszych map z jakimi było mu się zmierzyć . Krótka relacja z rekonesansu:

Organizatorzy zapewniają w ramach wpisowego komplet materiałów startowych, dwa noclegi (warunki turystyczne), zabezpieczenie ratownicze, ubezpieczenie NNW, bufet na trasach i posiłek regeneracyjny na mecie.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Łużycki z siedzibą w Lubaniu, przy współpracy z Gminą Stara Kamienica oraz teamem mod-x.org

Więcej informacji o rajdzie: zapisy, regulamin oraz galerie i relacje z poprzednich edycji "Izerskiej Wielkiej Wyrypy" znajdziecie na stronie zawodów .

Dołącz do nas na Facebooku.