Nocna Ściema - maraton skazany na rekord

W nocy z 27 na 28 października będziemy ściemniać po raz drugi. Każdy, kto wystartuje w koszalińskim maratonie będzie skazany na spektakularną życiówkę. A wszystko za sprawą wyjątkowej pory biegu... Zaintrygowani? Przeczytajcie więcej i zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznej edycji.

NOCNA ŚCIEMA 2012 - czyli maraton i półmaraton rozgrywane w Koszalinie w nocy z 27 na 28 października, jest biegiem wyjątkowym. Tej nocy czas letni ustępuje czasowi zimowemu, co  daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach - otrzymujemy całą godzinę bonifikaty.

Start do Nocnej Ściemy odbędzie się punktualnie o godzinie 2 w nocy. Godzinę później cofamy wskazówki zegarków ponownie na drugą. W przypadku półmaratonu okazuje się, że możemy być na mecie tuż po drugiej, ubiegłoroczny rekordzista przekroczył linię mety już po 8 minutach 30 sekundach! Maraton z kolei można ukończony jeszcze przed czwartą, co umożliwia osiągnięcie wyniku lepszego od rekordu świata. W 2011 roku w maratonie sztuki tej dokonały cztery osoby. Różnica czasu pomiędzy startem, a czasem minięcia mety była mniejsza od dwóch godzin!

Ty biegniesz, a czas się cofa.

Kiedy i gdzie? Start o godzinie 2 w nocy odbędzie się ze stadionu ZOS "Bałtyk" przy ul. Stawisińskiego w Koszalinie.

Dystans: 42,195 km (8 pętli) 21,097 km (4 pętle)

Trasa biegu wiedzie głównymi ulicami Koszalina, w świetle latarni.

Jak zgłosić swój udział?

  • w biurze zawodów 27 października od 16 (stadion ZOS "Bałtyk")

Ile to kosztuje?

  • po 19 października 129 zł i 79 zł

Program imprezy

Względem zeszłorocznej edycji będzie kilka drobnych zmian. Makaron-Party będzie dostępne już po odbiorze kuponów - czyli można się najeść wtedy, kiedy przyjdzie na to ochota. Drugą zmianą będzie wprowadzenie uroczystego, oficjalnego otwarcia imprezy, które nastąpi przed seansem filmowym w kinie Kryterium. Trzecią istotną zmianą jest to, że nie będzie dodatkowego limitu czasu dla uczestników biegnących na dystansie półmaratonu. Dystans połówki można będzie ukończyć wraz z końcem maratonu. Teraz wszyscy będą w stanie uporać się ze swoimi słabościami by dotrzeć do mety i otrzymać oczekiwany medal - jako nagrodę za włożony trud i wysiłek.

16.00 Otwarcie Biura Zawodów - Stadion ZOS "Bałtyk", Koszalin, ul. Stawisińskiego. 16.00 - 22.00 MAKARON-PARTY dla uczestników Maratonu w pizzerii PICCOLO, ul. Zwycięstwa 83 (200 m od kina). Do wyboru pyszne makarony m.in. w sosie śmietanowym ze szpinakiem (hit Nocnej Ściemy 2011), wersja z brokułami bądź tradycyjne bolognese. Wszystko świeżutko zapiekane dla każdego indywidualnie. Uczestnicy półmaratonu, nienajedzeni i osoby towarzyszące otrzymają kupony, które dadzą możliwość skorzystania z posiłku na specjalnych warunkach. ok. 22.00 - 1.00 (będzie doprecyzowane) W kinie Kryterium, ul. Zwycięstwa 105 (500 m od startu) nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, prezentacja, a następnie seans filmowy - przeznaczony dla wszystkich uczestników, wraz z osobami towarzyszącymi (bez opłat) - w przypadku wyczerpania ilości miejsc pierwszeństwo wstępu będą mieli uczestnicy biegu.

2.00 Start do biegów - maraton łącznie z półmaratonem.

2.00* Rozpoczęcie wydawania ciepłego posiłku po biegu, otwarcie punktu masaży. 7.00* Przewidywane zakończenie NOCNEJ ŚCIEMY na obu dystansach. 7.30* Wręczenie nagród, dyplomów, losowanie oraz oficjalne zakończenie imprezy (hala sportowa ZOS Koszalin, ul. Głowackiego).

* wg czasu zimowego (po zmianie).

Więcej informacji znajdziesz na: www.nocnasciema.com

Przeczytaj również relację z ubiegłorocznej edycji: Nocnej Ściemy 2011.