Warmia i Mazury dla seniorów - na sportowo

Jedenaście dyscyplin sportu, między innymi również bieganie, siedem dni rywalizacji i wydarzeń kulturalnych - w zawodach Warmia Mazury Senior Games, rozgrywanych w jednym z najpiękniejszych regionów Polski, może wziąć udział każdy, kto skończył 45 lat.

Od 10 do 16 września zawodnicy z całego świata - między innymi z Holandii, Belgii, Rumunii, Niemiec, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii i Polski, staną do rywalizacji w 11 dyscyplinach. Pływacy, brydżyści, żeglarze oraz piłkarze nożni o medale i prestiż powalczą w Olsztynie, natomiast tenisistów oraz siatkarzy plażowych i halowych gościć będzie Iława. W obiektach sportowych w Lidzbarku Warmińskim zmierzą się lekkoatleci i tenisiści stołowi, z kolei w Ornecie zagrają badmintoniści. Areną zmagań w golfie będzie pole golfowe w Naterkach.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w projekcie jest ukończenie 45 roku życia (dyscypliny zespołowe) oraz 40 roku życia (dyscypliny zespołowe - siatkówka halowa, piłka nożna). Zainteresowani będą mieli również możliwość wzięcia udziału w konkurencjach rekreacyjnych - półmaratonie biegowym, maratonie rowerowym na rowerach górskich, strzelaniu do rzutków czy zawodach strzeleckich.

W tych dniach nie zabraknie również licznych wydarzeń kulturalnych, festiwali oraz konferencji naukowych z myślą o pokoleniu 45+. Organizatorzy stawiają na dobrą zabawę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Termin zawodów nie został wybrany przypadkowo, obchodzimy bowiem Europejski Rok Osób Starszych, Solidarności Międzypokoleniowej oraz Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ambasadorem Warmia Mazury Senior Games 2012 jest Jacek Wszoła, medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu oraz Moskwie, zdobywca najcenniejszych laurów mistrzostw Polski, Europy i świata. - Niestety, ale wszyscy zaczynamy się starzeć i nie uciekniemy od tego . - przyznaje Wszoła. - Tylko od nas samych zależy jak ten naturalny proces będzie przebiegał. Projekt Warmia Mazury Senior Games 2012 jest pewnego rodzaju sygnałem, żeby wziąć się za siebie, bo w innym przypadku może być z nami jedynie gorzej - dodaje.

Więcej informacji o projekcie oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdują  się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org .

Dołącz do nas na Facebooku.