Błoto, bajora, podejścia na czworakach i zbiegi na łeb na szyję, czyli - Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów

Do pokonania są karkołomne zbiegi, trudne podbiegi, a raczej bardzo wymagające podejścia, podpalona słoma, klaustrofobiczne przeciski, rzeka, błoto po pas, opony, tunele i specjalne przeszkody. Liczba uczestników przekroczyła już 900! Wszyscy chcą ubrudzić się po czubek głowy, zmęczyć do utraty tchu i świetnie się bawić. To naprawdę wyjątkowy bieg.

Bieg główny rozgrywany jest na 13-kilometrowej, bardzo wymagającej trasie, pełnej niespodzianek. Tutaj nie da się zrobić dobrego czasu, i zupełnie nie o to chodzi. Biegacze przyjeżdżają do Złotoryi żeby przeżyć coś wyjątkowego. A organizatorzy im tego dostarczają. Już 24 czerwca w godzinach 10:30 - 14:00 będzie można wziąć udział w biegu głównym. Nieobowiązkowe eliminacje, które pozwolą zaklepać sobie lepsze miejsce na starcie, będą rozgrywane w sobotę od godz. 17.

Co będzie się działo poza biegiem głównym?

  • III Bieg Małego Zdobywcy Wulkanów - sobota godz. 10.00 - 13.00 - liczba startujących 250 osób. 23 czerwca.
  • TARGI: Expo: "Sport, Region, Tradycja" , (Sprzęt i akcesoria sportowe, odżywki i suplementy diety, zdrowa żywność, ziołolecznictwo, medycyna sportowa (kliniki, środki lecznicze i profilaktyka dla sportowców), pielęgnacja ciała (odnowa biologiczna, masaże, akupunktura, fitness, nordic - walking, joga, produkty regionalne i średniowieczne, prezentacja życia w średniowiecznym miasteczku, aktywny wypoczynek (ośrodki dla sportowców, turystyka sportowa, imprezy sportowe). 22-24 czerwca.
  • Nordic walking "Na Wulkan! MARSZ!!!" , - liczba startujących 100 osób.
  • FESTYN PODRÓŻNIKA - dla osób startujących w biegach dzieci i dorosłych oraz turystów,zwiedzanie zabytków Złotoryi - w tym roku dla uatrakcyjnienia zwiedzania festyn odbywa się w formie gry miejskiej. 23 czerwca.
  • III Mistrzostwa w Nocnym Płukaniu Złota o Puchar Wielkiego Mistrza , liczba uczestników ok. 150.
  • Konkurs przebierańców na najlepiej przebraną osobę lub grupę osób w dwóch kategoriach "na czysto - przed biegiem" oraz "na brudno po biegu".
  • Wulkan Festiwal Music - w ramach festiwalu zaprezentują się zespoły muzyczne, bębniarze - dopingując biegaczy.
  • "Wolontariusze na start" - akcja społeczna, której zadaniem jest nie tylko pozyskanie wolontariuszy, ale także zwrócenie uwagi na znaczenie wolontariatu, w całej imprezie pomagać będzie ponad 200 osób.

Harmonogram imprezy:

23 czerwca:

10.30 - 12.30 III Bieg Małego Zdobywcy Wulkanów. 12.15 - Bieg Przedszkolaka (bieg z opiekunem) 12.40 - start Nordic Walking - III Na Wulkan! Marsz !!! 13.30 - dekoracja Nordic Walking - III Na Wulkan! Marsz!!! 15.00 - Szkoła nurkowania SALEM, czas zwiedzania zabytków - Festyn Podróżnika, gry i zabawy dla dzieci z nagrodami 18.15 - losowanie nagród dla uczestników Festynu Podróżnika - dzieci oraz dorośli (osobisty odbiór nagród) 18.30 - Oficjalne otwarcie III Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów i Mistrzostw w Nocnym Płukaniu Złota 18.40 - 20.30 - III BIEG WULKANÓW - eliminacje nieobowiązkowe 1 km. Grupy po 20-30 osób. 20.00 - Wyjazd gościnny pod wulkan Wielisławka na święto wianków do Lubiechowej. 20.30 - Koncert zespołu The Seateas

Noc z 23 na 24 czerwca:

21.00 - III Mistrzostwa w Nocnym Płukaniu Złota o puchar Wielkiego Mistrza 21.00 - wspólna zabawa, oglądanie zdjęć z biegu przy ognisku

Niedziela 24 czerwca:

10. 15 - Gry i zabawy publiczności z zawodnikami 10.30 - START - Bieg Główny K+M- start falowy- dystans 13 km Dekoracja w klasyfikacji OPEN zaraz po dotarciu do mety. 13.30 - dekoracje w pozostałych kategoriach Biegu Głównego, zamknięcie III Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów oraz Mistrzostw w Nocnym Płukaniu Złota.

TRASA BIEGU GŁÓWNEGO:

Start i meta znajdują się nad Złotoryjskim Zalewem. Długość trasy biegu głównego to około 13 km. Pierwsze 2 km bez przeszkód. Na 11 kilometrze uczestnicy zawitają na złotoryjskie osiedle, gdzie przebiegną pod balkonami mieszkańców. Przebiegną również około 1 km korytem rzeki Kaczawy - pod prąd. Na trasie do pokonanie będzie dużo przeszkód z ogniem. Biegaczy czeka dużo czołgania, rur betonowych, opon (dużych i małych), strome podbiegi i zbiegi, "tunel strachu", samochód z przyczepą z drzewem. Do pokonania rzeka, bagna, błota, piękne widoki, cudowne skały. Napotkacie strażaków, leśników, wychowanków zakładu poprawczego z Jerzmanic Zdrój, oddanych wolontariuszy, żmije, węże, glony oraz Wojska Armii Napoleońskiej. Meta zlokalizowana będzie nad zalewem. Po biegu na każdego biegacza czeka obowiązkowy prysznic polowy, płukanie w rzece lub mycie w zalewie.

Multimedialny przegląd trasy III Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów można zobaczyć na stronie organizatora. W prezentacji dostępne są zdjęcia zrobione na trasie wraz z możliwością prześledzenia przewyższeń i szybkości, z jaką organizatorzy pokonywali trasę.

Jak zgłosić swój udział?

Obowiązuje nieprzekraczalny limit 1500 uczestników. Dopuszczeni do startu zostaną wyłącznie zawodnicy, którzy do dnia 22 czerwca 2012 wniosą stosowną opłatę startową (decyduje data wpływu na konto środków finansowych), zmieszczą się w limicie miejsc oraz zostaną zarejestrowani na stronie www.biegwulkanow.pl W przypadku wolnych miejsc dopuszcza się zgłoszenie w dniu zawodów.

Ile to kosztuje? Do 22 czerwca - 180 zł. W biurze zawodów w dniach 23-24.06.2012 r. opłata wynosi 200 zł.

Życzymy udanej zabawy!

Więcej informacji znajdziesz na www.biegwulkanow.pl

Dołącz do nas na Facebooku.